Učitel tělocviku se snaží rodičům otevřít oči v jediném příspěvku

Učitel tělocviku se rozhodl oslovit rodiče dětí základní školy na svém osobním facebookovém účtu. Učitel jménem Giorgos Christinidis působí na základní škole v řecké Soluni. Nedávno se na jeho Facebooku objevil příspěvek, který zasáhl mnoho rodičů. Podle něj jsou rodiče naprosto lhostejní k hodinám tělesné výchovy a nikdo za ním nechodí při rodičovských schůzkách. Žádného rodiče totiž nezajímá, jak si jejich dítě vede ve sportu a jak se vyvíjí po mnoho stránkách.

Vzkaz pro všechny rodiče

Za celých 21 let kariéry tohoto oddaného učitele za ním přišlo 7 nebo 8 rodičů, kteří se zajímají o své děti u učitele tělocviku. Učitel tohoto předmětu je většinou pro rodiče naprosto neviditelný. Přitom je jeho práce a předmět mnohem důležitější, než si většina rodičů myslí. Podle tohoto učitele byste za tělocvikářem měli zajít. Může vám říct o vývoji vašeho dítěte doopravdy hodně informací.

shutterstock.com

Položte učiteli správné otázky

Zeptejte se tělocvikáře, jestli vaše dítě spolupracuje v kolektivu. Chce být vždy velitelem týmu, anebo se tomu naopak vyhýbá? Jak se chová při vítězství nebo porážce? Dokáže si nastavit cíle, pomáhá ostatním, a jak je na tom s tempem? Jaké zlepšení jídelníčku by pro něj navrhl jeho učitel? Měl by jíst více ovoce a zeleniny nebo více spát? Na tohle všechno vám dobrý tělocvikář odpoví.

Čtěte také: Učitelka ve školce zkoumala, proč nikdy neviděla matku malé dívky

Zajímejte se o rozvoj svých dětí

Všechny odpovědi na uvedené otázky jsou klíčové, když se zajímáte o správný rozvoj svých dětí a jejich budoucnost. Obezita nebo nedostatek spánku je klíčový pro jejich fyzický vývoj. Společenské chování, týmový duch a další vlastnosti budou zase velmi důležité pro jejich začlenění do společnosti a pracovního procesu v dospělosti.

Sport je v životě dětí velmi důležitý

V současnosti je velmi běžné, že děti celé dny sedí ve škole nebo doma u počítače či chytrého telefonu. Pohybové a sportovní aktivity nejsou tak běžné jako v minulosti, ale pro zdraví a dlouhý život vašich dětí je to stále velmi důležité. Jestli chcete, aby vaše děti byly zdravé po fyzické i duševní stránce, měli byste je vést k pravidelnému pohybu. Nikdy byste proto neměli podceňovat důležitost práce jejich tělocvikáře.

Zdroj: newsitamea.gr