Uspořádejte svou zahradu kvetoucími rostlinami po celou sezónu: 5 květin, které si můžete užít v každém ročním období -
Menu

Uspořádejte svou zahradu kvetoucími rostlinami po celou sezónu: 5 květin, které si můžete užít v každém ročním období

Přejete si, aby vám květiny dělaly radost po celý rok? Kdo by nechtěl mít zahradu stále plnou květů, vždyť barevné květy přinášejí radost pro duši a potěchu pro oči! Na jaře samozřejmě každá zahrada září, ale mnoha květinám kvítka odpadají a zůstane po nich prázdnota. Nechcete tedy zkusit zasadit takové květiny, které budou kvést po celou sezónu? Nevěříte, že existují? Inspirujte se!

#1 Kakost (Geranium)

Nenáročná, barevná a dlouho kvetoucí květina? To je kakost! Existuje jich na 200 druhů a různých barev. Vysazují se do květináčů, ale je možná výsadba také do záhonů. Jsou nenáročné a velmi rychle se rozmnožují, což vytvoří záplavy květů na vaší zahradě. Po odstranění odkvetlých kvítků vypadá rostlina nejen zdravěji a lépe, ale stimuluje se tím růst nových květů.

Na podzim si nezapomeňte rostlinu nařízkovat, řízek by měl být dlouhý asi 10 cm, odstraňte spodní listy, dole ostrým nožem seřízněte. Vložte do zeminy, nechte v prostředí o teplotě 5-10°C a opatrně zavlažujte celou zimu. Na jaře vyrostou nové výhonky a je vhodné v tu chvíli rostliny přesadit.

#2 Aksamitník (Tagetes)

Objevují se na stejném místě každý rok, protože rostou ze semen z předchozí sezóny. Existují různé druhy aksamitníku, pro které se často užívá název afrikán. Obecně afrikány snáší slunce i stín, dokonce jsou odolné vůči suchu. Při pravidelné zálivce však mají více květů a lépe se jim daří. Nejčastěji mají žlutou, oranžovou, bílou nebo červenohnědou barvu. Vykvétá v létě a kvete až do pozdního podzimu.

Jedná se o alelopatickou rostlinu, jejíž éterické oleje mají využití v lékařství a při zahradničení. Odpuzují totiž půdní háďátka parazitující na rostlinách. Specifická vůně květů navíc odpuzuje nežádoucí hmyz a dokonce i hlodavce nebo krtky. Vhodné je umístění afrikánů také do blízkosti jahodníků, protože snižují výskyt hlístic. Afrikány se navíc často využívají pro zdobení potravin, dortů nebo salátů.

Pokračujte ve čtení článku na další stránce

1
2
DŮM A ZAHRADA

Manželka vzala hromadu mincí a začala je lepit na podlahu:…

Pokud máte opravdu hodně přebytečných drobných, dlouhou chvíli a chuť na domácí kutilství, můžete se inspirovat touto ženou. Ze spousty…
DŮM A ZAHRADA

Tento dům byl postaven za 14 dní za 425.000 Kč.…

Za kolik lze postavit příjemný a útulný příbytek? Tuto otázku si položila Claudie Dubreuil de Mirabel z Kanadského města Quebec. Následně…
DŮM A ZAHRADA

Ze špinavého kamionu za milion Kč se podařilo vytvořit něco…

Máte někdy chuť udělat něco nevšedního, něco, co se vymyká zarytým konvencím a kvůli čemu se na vás ostatní budou…
DŮM A ZAHRADA

Dřevěný dům o rozloze pouhých 60 metrů čtverečních: Uvnitř nic…

Jestli přemýšlíte, zda je vaše současné bydlení tím pravým, a rádi byste vyzkoušeli něco nového, pak bude pro vás tato…
DŮM A ZAHRADA

Tento dům stojí pouze 700 tisíc Kč a postavený je…

Pokud přemýšlíte, že vaše současné bydlení není to pravé ořechové a rádi byste změnili své bydliště, resp. svůj dům či…
DŮM A ZAHRADA

Osvědčený způsob roubování ovocných stromů pro obrovskou a velkorysou sklizeň:…

Každý zahradník má svou metodu, existují však univerzální rady, jak získat odolnější odrůdy nebo kultivary, které mají vyšší výnosnost. Kromě…