Utajovaný recept na salát Coleslaw z KFC se dostal do světa, nyní po něm všichni šílí. Připravte si ho doma i vy -
Menu

Utajovaný recept na salát Coleslaw z KFC se dostal do světa, nyní po něm všichni šílí. Připravte si ho doma i vy

Zeleninový salát nemusí být jenom nakrájenou zeleninou, která nechutná nijak vábně. Jistě jste už slyšeli o velkém hitu, kterým je salát coleslaw. Ten je populární hlavně v mnoha bistrech a také ve fast foodech. Nabízejí ho však i mnohé restaurace. Pokud jste už vyzkoušeli několik verzí a žádná vás nijak výrazně neuchvátila, není to nutně tím, že by tento salát byl špatný. Bylo to tím, že ho kuchař neuměl správně připravit. Podívejte se s námi na to, jak si tuto pochoutku nachystat v pohodlí domova. Snadno a rychle.

Stačí jenom obyčejná zelenina

Coleslaw je unikátní nejenom svou chutí, ale také tím, že jsou na něj potřeba naprosto běžní ingredience. V podstatě lze říci, že je to úplně obyčejná zelenina. Když se ale správně nachystá a přidá se požadovaná zálivka, vznikne ten nejlepší salát na světě. Pokud se o tom chcete sami přesvědčit, není nic jednoduššího než se do toho pustit.

Budete potřebovat klasické bílé hlávkové zelí, které nakrouháte na menší kousky. Skutečně platí, že čím budou menší, tím lépe. Dále budete potřebovat také nakrouhanou mrkev a nakonec cibuli, které by mělo být spíše méně. A to je vše. Na dokonalý salát coleslaw není potřeba nic jiného.

Zálivka je ze dvou hlavních ingrediencí

A jak na samotnou zálivku? I tady se můžete přesvědčit o tom, že to jde velmi jednoduše. Potřeba budou jenom dvě ingredience. Tou první je majonéza, kterou můžete koupit, nebo ji můžete připravit po domácku. Druhou ingrediencí je zakysaná smetana. Následně obě složky smícháte a dochutíte solí a pepřem. Potom promícháte se zeleninou. Zde buďte důkladní, aby se zálivka dostala, pokud možno na všechny kousky.

Nechte uležet a ochutnejte

Nyní nechte coleslaw několik hodin uležet v ledničce, aby se chutě náležitě propojili. Nyní vyndejte a ochutnejte. Už první sousto vás přesvědčí o tom, že je to skutečná lahoda, kterou si zamilujete. Postup je přitom tak snadný, že si tento salát budete moci připravit kdykoliv.

Líbil se vám článek?

Tisk
RECEPTY

Z obyčejných palačinek se stane ohromná dobrota. Do těsta přidejte…

Máte rádi palačinky a často si je děláte jen tak? Mohou se po nich vaše děti utlouci? Pokud ano, tak…
RECEPTY

Lahodná polévka před výplatou. Za 30 Kč připravíte hrnec, ze…

Kdo by neznal klasickou bramboračku. Polévka, která má v naší zemi velmi dlouhou tradici je oblíbenou pochoutkou spousty lidí. Každý má…
RECEPTY

Našla starý rodinný recept na krémový nepečený dort, který připravíte…

Tento nepečený dort je hit. Hotový může být za 10 minut a až ho ochutnáte, budete ho stoprocentně milovat. Hodí…
RECEPTY

Babiččina vajíčková pomazánka s tajnou ingrediencí, která vám poblázní chuťové…

Saláty jsou populárním a vděčným jídlem. Máme na mysli hlavně ty majonézové, ke kterým si vezmeme kousek čerstvého rohlíku a…
RECEPTY

Recept na hranolky jako z McDonaldu, které připravíte za méně…

Hranolky jsou známé hlavně z fast foodů. A to jako jídlo, které se dělá tak, že se nakrájené brambory ponoří na…
RECEPTY

Připravte si letos na Vánoce ten nejchutnější bramborový salát. Tradiční…

Vánoce nejsou jenom svátky klidu a míru. Jedná se také o období, které je spojeno s předáváním dárků a také s mnoha…