Už mě nebavily všechny ty diety, které drželi všichni kolem! Toto je to, čím byste se měli řídit po 35. narozeninách!

Je mnohem jednodušší shodit pár kilogramů, pokud máte 20 let a organismus v nejlepší formě. S přibývajícím věkem se však naše tělo nechová stejně jako v mládí a kamenem úrazu při neefektivních dietách bývá pomalý metabolismus. Zejména ženy, které již překročili hranici 35 let, mohou mít s touto problematikou starosti. Pokud je to i Váš případ, nezoufejte. Stačí dodržovat několik jednoduchých pravidel.

[hana-code-insert name=’google‘ /]Aktivní životní styl, který zahrnuje pohyb a cvičení, ale i vyvážená strava, pravidelný přísun kvalitních potravin a příjem dostatečného množství tekutin, je absolutním základem, od kterého je třeba se odrazit. Ve vyšším věku však začíná dělat neplechu i ne zcela perfektně fungující endokrinní systém, což je vlastně soustava žláz s vnitřní sekrecí. Hormony, které tyto žlázy produkují, ovlivňují fungování našeho organismu a mohou být zodpovědné i za přibývající kilogramy.

Zrychlením metabolismu dosáhnete zastavení neustálého nárůstu hmotnosti a budete se cítit celkově lépe. Následující rady Vám prozradí, jak na to.

Štítná žláza

Nadměrná nebo naopak nedostatečná funkce štítné žlázy může mít vliv na celou řadu zdravotních problémů. Nejenže se její chybná funkce odrazí na Vaší vyšší hmotnosti, zasáhne i psychiku člověka a jeho celkový pocit. Proto se můžete cítit apaticky, unaveně, dokonce nezřídka přicházejí i deprese. Klesající libido, předčasné stárnutí a vysušení pleti není výjimkou.

Chcete-li těmto problémům zabránit, podle doporučení endokrinologů byste měli zvýšit příjem jódu, ale i vitamínů skupiny B a C. Tyto látky jsou nejvíce obsaženy v bramborách, rajčatech, ředkviček, fazolích a chřestu. V hojném množství je naleznete i v potravinách, jako je oves, mořské plody a pivovarské kvasnice.

[hana-code-insert name=’google‘ /]Gonády

Pod tímto názvem rozumíme pohlavní žlázy v nichž se tvoří pohlavní hormony a buňky. U mužů jsou to varlata a u žen vaječníky a tyto žlázy jsou odpovědné i za proces stárnutí. Velmi přísné diety, při kterých je radikální úbytek váhy během několika dní, lékaři nedoporučují i ​​kvůli narušení funkcí pohlavních žláz, které jsou na takové vlivy velmi citlivé.

Chcete-li podpořit jejich normální a správnou funkci, měli byste zvýšit příjem C a E vitamínů.

Nadledvinky

Správná funkce těchto žláz s vnitřní sekrecí zaručuje dostatek energie a samozřejmě dobře fungující metabolismus. Samozřejmě by mělo být ve Vašem zájmu udržovat nadledvinky v co nejlepším stavu a podpořit jejich správnou funkci. V tom případě byste měli vsadit na příjem vitaminů A, C a E.

Příštítná tělíska

Žloutky a nesmírně zdraví prospěšný rybí olej jsou základními surovinami, které byste neměli vynechávat, pokud nechcete mít problém s příštítnými tělísky. Vitamin D, který se v těchto potravinách nachází v hojném množství, je pro správné fungování těchto žláz nezbytný. Jinak si koledujete i o negativní změnu nálady, která se projevuje podrážděností, vztekem a výbuchy hněvu.

Pankreas

Mnoho lidí má problém právě s touto žlázou. Než bude pozdě a Vy se budete muset uchýlit k množství tabletek z lékárny, zkuste si pomoci přírodní cestou. Zvyšte příjem vitamínu B a nevyhýbejte se ani kyselině glutamové, která se mimo jiné podílí i na metabolismu tuků. Důležitá je i aminokyselina s názvem cystein, která je v organismu součástí detoxikace systému. Problémy se slinivkou nevedou pouze ke zvyšování hmotnosti, ale i k nebezpečné cukrovce.

[hana-code-insert name=’Dole‘ /]Dodržujte tyto rady a nakopněte svůj metabolismus přírodní cestou. Věříme, že se Váš zdravotní stav zlepší a jako bonus budete o pár kilo lehčí!