Úžasná sýrová roláda, kterou připravíte během chvilky!

Chystá se k vám návštěva a nemáte jim co nabídnout? Domácí rolády jsou skvělou možností, která bude chutnat všem. Na přípravu jsou velmi jednoduché a nemusíte je vždy dělat sladké. Slané rolády chutnají stejně dobře. Velkou výhodou je, že nepotřebujete příliš mnoho ingrediencí, takže budou i poměrně levné. Podívejte se, jak vyrobit dokonalou sýrovou roládu pro celou rodinu.

Co budete potřebovat?

Na přípravu sýrové rolády nebudete potřebovat mnoho ingrediencí. Po ruce byste měli mít 12 plátků sýra, 10 dkg strouhaného sýra, 100 gramů smetanového sýra, 10 dkg másla, 8 plátků krájené šunky, 5 vajec, 1 lžičku hořčice, 1 svazek nasekaných listů petrželky, sůl a pepř podle chuti. Není toho příliš mnoho a přitom získáte vynikající občerstvení pro své hosty.

https://egyszerugyorsreceptek.com/

Pracovní postup

Troubu předehřejte na 180 stupňů. Vejce uvařte, nechte vychladnout a oloupejte. Plech vyložte pečicím papírem a potřete trochou oleje. Nakrájený sýr poskládejte tak, aby se jednotlivé plátky překrývaly. Zasypejte ho strouhaným sýrem. Vložte do trouby a nechte sýr trochu roztavit. Zabere to 3-4 minuty. Poté ho nechte vychladnout.

Čtěte také: Jak si připravit naložené okurky? Vyzkoušejte několik tipů

Vejce nakrájejte a žloutky vložte do mísy. Bílky jemně nasekejte. Ke žloutkům přidejte měkké máslo, hořčici, sůl a za stálého míchání důkladně promíchejte. K bílkům přidejte smetanový sýr, sůl, pepř a nasekanou petrželku. Důkladně promíchejte. Obě směsi musí být dokonale homogenní, ale nemíchejte je dohromady. Každou budete potřebovat zvlášť.

https://egyszerugyorsreceptek.com/

Sestavte dokonalou sýrovou roládu

Sýr sundejte z plechu i s pečicím papírem. Naneste na něj ¾ krému z bílků. Rozložte na povrch plátky šunky. Poté naneste žloutkový krém. Pečicím papírem vše pevně srolujte a vložte na pár hodin do lednice. Roláda krásně ztuhne a budete ji moci snadno servírovat. Podávejte nakrájené na tenké plátky. Návštěvy budou příjemně překvapené, když jim dáte tuto jemnou, slanou pochoutku.

Zdroj: egyszerugyorsreceptek.com