Úžasné masové kuličky si vychutnají i nároční gurmáni!

Jistě chcete dopřát sobě, své rodině i přátelům zajímavý a jedinečný pokrm, který jim bude chutnat. Právě v takovém případě byste měli vyzkoušet tyto originální masové kuličky. V jejich středu se nachází nečekaná náplň, díky které budete příjemně sytí a užijete si zcela novou chuť. Poradíme vám, jak tento úžasný recept připravit.

Co budete potřebovat?

Dobrou zprávou je, že na tento recept nepotřebujete velké množství surovin. Díky tomu bude recept nejen jednoduchý, ale také celkem levný. Na výrobu masových kuliček si připravte 500 gramů mletého masa, 500 gramů brambor, 1-2 cibule, kopr, 2-3 lžíce strouhanky ze sušenek, 1 vejce, 3 lžíce sušeného ovoce, sůl, mletý černý pepř, ½ lžičky koriandru (podle chuti), 70-100 gramů sýra a 1 šálek rajčatové omáčky.

Pracovní postup

Máte-li možnost, připravte si mleté maso doma sami.

Čtěte také: Recept na zeleninové pesto pro každou příležitost

worldrecipes.eu

Cibuli nastrouhejte na struhadle a přidejte k ní strouhanku ze sušenek. Důkladně promíchejte. Potom přidejte do mísy s cibulí mleté maso, vejce, kopr, sůl, koriandr mletý černý pepř. Znovu důkladně promíchejte, aby se všechny chutě dokonale spojily dohromady. Oškrábejte a omyjte brambory, abyste je mohli použít jako náplň do masových kuliček.

Z masové směsi vytvarujte karbanátky a doprostřed vložte syrovou bramboru. Masem ji obalte, aby vám vznikly masové kuličky.

worldrecipes.eu

Takto postupujte, dokud vám nedojde maso. Jestli vám zůstanou brambory navíc, přidejte je do pekáče společně s připravenými masovými kuličkami. Přes maso i brambory nalijte do pekáče rajčatovou omáčku.

Vložte maso do trouby a máte hotovo

Takto připravený pekáč s masem i bramborami vložte do trouby. Pečte na 180-200 stupňů po dobu 40 minut. Mezitím si nakrájejte svůj oblíbený sýr na tenké plátky. Až bude maso upečené, položte na každou masovou kouli jeden nebo dva kousky sýra a pekáč vložte zpátky do trouby na dalších 5 minut. Jakmile se sýr na povrchu masa rozpustí, máte hotovo. Podávejte masovou kouli s rajčatovou omáčkou a vychutnejte si překvapení v podobě upečené brambory. Dobrou chuť!

Zdroj: worldrecipes.eu