Úžasný salát s červenou řepou připravíte během chvilky

Saláty z červené řepy patří mezi nejchutnější saláty, které si můžete doma připravit. Tato zelenina má obrovské množství zdravotních přínosů, o kterých se vám ani nezdá. Právě proto byste ji měli začlenit do jídelníčku a postarat se o to, abyste si červenou řepu dávali alespoň jednou za pár týdnů. S tímto salátem to budete mít mnohem jednodušší, protože chutná úžasně a je velmi jednoduchý na přípravu. Pojďme se podívat na to, jak si ho můžete připravit a co budete potřebovat.

Co budete potřebovat?

Stejně jako v případě mnoha dalších salátů, také tento připravíte během chvilky. A potřebujete jen několik ingrediencí, které smícháte dohromady. Jestli budete mít k dispozici jen syrovou řepu, musíte si ji předem uvařit. Jinak to ale bude velmi rychlé, protože musíte nakrájet jen pár položek ze seznamu. Na výrobu tohoto salátu si připravte:

  • vařená červená řepa – 1 kg,
  • nakládané okurky – 4 ks,
  • česnek – 1 stroužek,
  • cibule – 1 ks,
  • vařená vejce – 4 ks,
  • kopr – 1 svazek,
  • mletý černý pepř – ½ lžičky,
  • majonéza – 3 polévkové lžíce.
souspark.ru

Pracovní postup

Cibuli nakrájejte nadrobno. Nakládané okurky nakrájejte na kostičky, stroužek česnek také nasekejte nadrobno. Cibulku osmažte na malém množství rostlinného oleje v pánvi. Poté přidejte okurky a česnek. Restujte po dobu 2-3 minut, dokud se suroviny neosmaží. Uvařenou červenou řepu oloupejte a nastrouhejte na hrubém struhadle. Uvařená vejce nakrájejte na malé kostičky nebo je nastrouhejte na hrubém struhadle. Připravte si salátovou mísu a pusťte se do míchání.

Čtěte také: Celý svět blázní po receptu na tento výborný Japonský cheesecake! Potřebovat budete jen 3 suroviny!

Všechny připravené ingredience smíchejte dohromady. Potom si nasekejte svazek kopru a přidejte ho do salátu. Ochutit ho můžete mletým pepřem a majonézou. Všechno důkladně promíchejte, dokud se suroviny nespojí do vynikajícího salátu. Můžete ho jíst samotný nebo ho nanést na pečivo podle svého výběru.