David Hampl
16 ledna, 2022
, ,

Nemoci horník cest dýchacích jsem během zimy velmi běžným problémem, se kterým musí bojovat téměř každý z nás. Bohužel to znepříjemňuje náš každodenní život, péči o děti i práci. Pro děti je to také velmi nepříjemné a péče o ně bude zajisté velmi těžká, když budou po celé dny kašlat. Pokud chcete ulevit dospělým i dětem ve svém okolí, připravte tento domácí sirup proti kašli, který pomáhá velmi rychle a efektivně.

Co budete potřebovat?

Jedním z vedlejších důsledků zanícených dýchacích cest jsou sekrety, které se velmi špatně odstraňují z našeho těla. S tím vám ale může pomoci běžná zelenina, kterou máte vždy doma po ruce. Jde o mrkev, která obsahuje hodně vitamínu A, karotenu, železa, draslíku, hořčíku, vápníku a fosforu. Díky těmto látkám mrkev podporuje hojení a čistí krev.

Na výrobu domácího sirupu proti kašli nepotřebujete nic složitého. Ve skutečnosti vám postačí jen 5 hrnků bio mrkve a 3 lžíce organického (bio) medu. Díky těmto dvěma surovinám můžete posílit svůj imunitní systém nebo zlepšit svůj zrak. Mrkev zároveň funguje jako prevence srdečních chorob a rakoviny. Dokáže zlepšit stav pokožky, detoxikovat tělo a zmírnit kašel, což je důležité hlavně během zimy.

Jak sirup připravit a používat?

Mrkev očistěte a nakrájejte na kousky. Poté je v hrnci s vodou uvařte do měkka. Až bude mrkev dokonale měkká, rozmixujte ji v mixéru na smoothie, tyčovým nebo stolním mixérem. Nechte ji vychladnout na pokojovou teplotu a poté vmíchejte med. Tímto jednoduchým postupem získáte efektivní sirup proti kašli, který bude vhodný pro celou rodinu.

Použití je také velmi snadné. Denně užívejte 4 čajové lžičky bez ohledu na věk. Pokud se bojíte, že to pro děti bude příliš silné, dávejte jim menší dávky. Myslete také na to, že med není vhodný pro děti do 3 let, a proto byste u takto malých dětí měli zvolit jiný lék proti kašli.

Sdílejte článek