Velikonoce 2023: Kdy je Velikonoční pondělí?

Velikonoce jsou jedinečným svátkem, který má své kořeny v náboženské tradici a slaví ho křesťané na celém světě. Čím jsou však výjimečné? Velikonoce připadají každý rok na jiný den! Konkrétně v roce 2023 začnou svátky v neděli 9. dubna, což je vzrušující doba pro školáky, kteří se nepochybně těší na to, že jim brzy poté začnou prázdniny, a..

Školáci se mohou těšit na čtyřdenní velikonoční prázdniny v roce 2023, které začnou ve čtvrtek 6. dubna a skončí oslavou Velikonočního pondělí 10. dubna. Po tomto zábavném víkendu plném čokoládových vajíček, zajíčků a rodinných radovánek se děti vrátí do školy, kde se budou učit od úterý 11. dubna.

Pravoslavné Velikonoce letos přicházejí o týden později než klasické oslavy – připadají na neděli 16. května. Těm, kteří netrpělivě očekávají příchod tohoto náboženského svátku v roce 2023, bude jedno, zda se jedná o jeden den navíc, nebo o celých sedm dní zpoždění!

Čtěte také: Milujete česnek a stále vymýšlíte, kam všude byste ho mohli přidat? Vyzkoušejte tyto domácí česnekové pagáče. Jsou jednoduché, s báječnou chutí. Zkrátka jim jde těžko odolat!

Velikonoce jsou radostnou oslavou jara i zmrtvýchvstání Ježíše Krista, a proto jsou každoročně netrpělivě očekávanou událostí. S přihlédnutím k přírodním znamením (první úplněk po 21. březnu podle klasického kalendáře) a církevnímu učení (Velikonoce se slaví v neděli po tomto úplňku) můžeme přesně předpovědět, kdy tento zázračný svátek nastane – tato kombinace činí Velikonoce skutečně jedinečnými!

Zdroj: blesk.cz