Výborné Ledové smetanové kostky

Suroviny

Těsto:

8 ks bílku
8 lžic moučkový cukr
8 lžic hladká mouka
1 bal.prášek do pečiva

Na polití: 

150 ml studené mléko

Krém:

Čtěte také: Domácí rohlíky upečené za 10 minut chutnají jako z kvalitní rodinné pekárny: Tak dobré domácí pečivo jsem ještě nejedla, na ty kupované už si ani nevzpomenu!

700 ml mléka
8 ks žloutku
5 lžic kr. cukr
9 lžic hladká mouka
1 bal. vanilkový cukr
200 g máslo
100 g moučkový cukr
200 ml smetana ke šlehání

Postup přípravy

Bílky vyšleháme do tuhé pěny a postupně po lžících přidáme moučkový cukr. Dostaneme lesklou pěnu, do které už jen vařečkou přimícháme mouku smíchanou s práškem do pečiva.

Těsto navrstvíme na plech, který jsme vymazali olejem nebo vystlali pečícím papírem (rozměr plechu 35 x 35 cm) a pečeme v předem vyhřáté troubě při teplotě 180 stupňů cca 15 minut.

Ještě horké těsto polijeme studeným mlékem a necháme vychladnout.

V malém množství mléka rozmícháme žloutky, mouku. Do hrnce nalijeme zbylé mléko, přidáme cukr a necháme ho rozpustit. Když máme sladké mléko horké, přidáme rozmíchané žloutky v mléce s moukou a vaříme do zhoustnutí. Hustou hmotu odstavíme a necháme vychladnout za občasného míchání.

Smetanu vyšleháme do tuhé šlehačky a v druhé misce vyšleháme máslo s moučkovým cukrem do pěny. Do utřeného másla s cukrem postupně přidáváme žloutkovou hmotu a vařečkou nakonec přimícháme šlehačku.

Žloutkový krém navrstvíme na vychladlé těsto a pěkně uhladíme. Na krém navrstvíme vyšlehanou šlehačku, pěkně uhladíme a bohatě posypeme kakaem. Odložíme do chladničky ztuhnout.

OBRÁZKOVÝ NÁVOD ➔