Vyhazujete pecky z meruněk? Až si přečtete toho, už to nikdy neuděláte. Proč? Stačí je vyloupat a použít jádra, která jsou v nich obsažena. Nečekaná super síla meruňkových jader vás dostane! -
Menu

Vyhazujete pecky z meruněk? Až si přečtete toho, už to nikdy neuděláte. Proč? Stačí je vyloupat a použít jádra, která jsou v nich obsažena. Nečekaná super síla meruňkových jader vás dostane!

Meruňky chutnají prostě výborně – není proto divu, že se z tohoto oblíbeného ovoce vyrábějí přesnídávky, džemy, marmelády i kompoty. Meruňky jsou výborné i jako součást pečených i nepečených moučníků. Víte ale o tom, že to nejcennější na meruňkách jsou jejich jádra? Prozradíme vám proč!

Zdroj zdraví známý po staletí

O úžasných léčivých schopnostech meruňkový jader věděli lidé už se starověku. Používala se například:

  • Ve Starém Egyptě
  • V Číně

Egypťané používali prášek z meruňkových jader jako lék na ztrátu hlasu. Jeho pozitivní účinky měli vyzkoušené i při střevních potížích. V Číně se zase dočkal využití meruňkový olej, který působí přímo zázračně na neduhy kůže. Výborné výsledky má i při onemocnění kloubů.

Ve středověk proslavit meruňková jádra lékař Avicenna. Ten je používal jako lék na bronchitidu.

Co se skrývá v meruňkových jádrech

Meruňková jádra jsou plná živin a vitamínů – právě díky tomu jsou tak zdravá a mají tolik oceňované léčivé vlastnosti.

Meruňková jádra obsahují vitamín E, díky kterému lze zpomalit nechtěné stárnutí. Meruňková jádra jsou také výborným prostředkem k posílení imunity – a to především obsaženému:

  • Draslíku
  • Vápníku
  • Fosforu
  • Železu

Draslík a železo navíc pomáhají při boji s anémií. Meruňková jádra obsahují i jód a hořčík, takže jsou výborná i jako stimulant mozku a štítné žlázy.

Sportovci jistě ocení vysoký obsah nenasycených mastných kyselin, které jsou neocenitelným pomocníkem při regeneraci namáhaných svalů. Ocení to ale i ti, kteří se do cvičení nehrnou – nenasycené mastné kyseliny jsou zárukou zdravých vlasů, kůže a nehtů.

Velkou výhodou je i obsah vitamínů skupiny B. Vitamín B17 má osvědčené pozitivní účinky při boji s rakovinovými buňkami a vitamín B15 zase umí snížit hladinu cholesterolu. Také působí pozitivně na funkčnost jater a ledvin.

Meruňkami proti rakovině? A proč ne

Ovocná jádra švestek, třešní, a právě i meruněk obsahují vitamínu B17, který můžete znát pod názvem laetril. Je to právě tato látka, díky které mají jádra svoji typicky hořkou chuť.

A je to právě tato látka, o které se dlouhodobě diskutuje, že je výrazným pomocníkem v boji s rakovinovými onemocněními. Oficiální lékařské postupy sice tento fakt neuznávají, ale příroda ví své a ovocná jádra určitě za vyzkoušení stojí.

Mnoho pacientů trpících rakovinou tuto látku užívá jako doplněk ke své klasické léčbě. Tato látka také funguje jako preventivní opatření proti této nemoci.

Abyste docílili co největšího účinku, je potřeba jíst meruňková jádra syrová a v dostatečném množství. Potřebné množství vypočítáte jednoduše – na každých vašich 5 kg tělesné váhy by mělo správně připadnout jedno meruňkové jádro. Ideální je tyto jádra konzumovat ráno, asi hodinu před snídaní.

Pokračujte ve čtení článku na další stránce

1
2
Tisk
PR články

Levné granule pro psy pořídíte i od prémiových značek

Nejsou levné granule jako levné granule. Kupovat nekvalitní granule není správnou volbou. Nejen pokud jde o zdraví vašeho pejska,…
Nezařazené

Domácí Marlenka, tak lehká a krémová, že se v ústech…

Marlenka je tradiční arménský medový moučník, který dnes seženete téměř v každých potravinách v několika variantách. Je příjemně sladký a velmi chutný…
Nezařazené

Myslela si, že je dobrá matka, ale potom zjistila, kolik…

Nošení malých dětí musí být prováděno s veškerou obezřetností, jelikož špatný úchop může být pro dítě velmi nebezpečný zejména v souvislosti se…
Nezařazené

Prázdné nemocnice, zfalšované záběry z médií, nízký počet nakažených a…

V posledních měsících nežije svět ničím jiným než coronavirem a jeho následky. Velkou část světové populace tento nový typ viru zasáhl…
Nezařazené

V pěti českých městech mají lidé panický strach a snaží…

Všechno je jednou nové a nikdo nikdy neví, jak si na to zvykne. Když se ovšem zkouší nová 5G síť,…
Nezařazené

Sourozenec smrtelně nakažené fenky udělá tu nejsladší věc, aby ji…

Láska patří k nejsilnějším citům lidí a dokáže i hory přenášet. Láska je všechno kolem nás a měli bychom se ji…