Vyhrajte nad tukem pomocí jablečného octu a fíků! Pouze tyto dvě ingredience a vy budete nejenom zdravější, ale také mnohem krásnější

Štíhlá postava je dnes jedním z ideálů krásy a touha po ní nás často vrhá do náručí nejrůznějších diet. Určitě jste jich sami za život už několik, s menším či větším úspěchem, vyzkoušeli. Řadu žen trápí především usazování tuku v určitých oblastech těla, především kolem pasu, na hýždích a stehnech, ale také například na zádech v oblasti podprsenky. I když pravidelně cvičí a dodržují zásady zdravého stravování, nemohou se tuku z těchto oblastí zbavit. Pokud je to i váš případ, máme pro vás řešení.

Tuk dobrý x špatný

Určité množství tuku je pro naše tělo a život nezbytné, protože každá buňka je vlastně tvořena na bázi tuku, zároveň tuk slouží jako zásobárna energie a má důležitou roli i pro termoregulaci těla. Obecně platí, že ženy mají od přírody v těle vyšší množství tuku než muži. Za normální se považuje u žen 20 až 25 procent, u mužů 15 až 18 procent. V případě většího množství však nejde jen o estetický problém, ale také vzrůstá riziko vzniku určitých onemocnění. Za nebezpečný se v této souvislosti považuje právě tuk, který je uložen v oblasti břicha, ten se může podílet na vzniku cukrovky, kardiovaskulárních chorob a vysokého tlaku. Ne náhodou bývá obezita považována za jeden ze závažných problémů dnešní doby. Pro snížení hladiny nebezpečných tuků v krvi a následné zhubnutí a zlepšení zdraví přitom stačí velmi jednoduchá věc – fíky nakládané v jablečném octu.

Jak na to?

Na přípravu budete potřebovat pouze tři fíky a šálek jablečného octa. Fíky jednoduše probodněte párátkem a přes noc ponořte do šálku s jablečným octem. Ráno fíky za pomoci párátek snadno vyndejte a snězte. Zbylý ocet můžete bez starostí použít pro další fíky. Tento postup opakujte po dobu jednoho týdne, po celou dobu by vám mělo vydržet množství původního octa. Po jednom týdnu si připravte nový jablečný ocet a kúru stejným způsobem dodržujte ještě jeden týden. Po dvou týdnech už byste měli na sobě vidět a také pociťovat první výsledky.

Čtěte také: Muž odhodil odpadky v lese a zmizel. To se mu ale nevyplatilo

Proč jablečný ocet a fíky?

Jablečný ocet je naprosto zázračná tekutina, někdy bývá dokonce označován jako elixír mládí, zdraví a štíhlosti. Obsahuje velké množství nejrůznějších vitamínů a minerálů, například vitamíny C, B1, B2, B6, kyselinu listovou, železo, fosfor, vápník, hořčík i draslík, a je známý svými antibakteriálními účinky, proto se používá i jako přírodní antibiotikum. Pro hubnutí je ocet vhodný z toho důvodu, že zrychluje metabolismus a také snižuje chuť i jídlu. Zároveň snižuje hladinu cholesterolu v krvi a pomáhá štěpit tuky. I fíky jsou v boji s tukovými zásobami výrazným pomocníkem. Obsahují totiž látky, které pomáhají tělu udržovat stabilní hladinu cukru v krvi a také snižují chuť k jídlu. Navíc jsou fíky bohaté na vlákninu, čímž prospívají zdravému trávení, které je pro regulaci hmotnosti také důležité.