Redakce ProSvět.cz
4 prosince, 2018

Recept na domácí raffaelo mi doporučila kamarádka a od té doby už žádné jiné nechci. Dříve jsem si tuhle slaďoučkou dobrotu často kupovala v obchodě, protože miluji tu kombinaci chutí: kokos, krém a mandle uprostřed. No zkrátka chuťový orgasmus! Jenže všimli jste si, kolik stojí jedna krabička?! Od té doby, co znám recept na domácí raffaelo, už nemusím zbytečně utrácet a raději si tuhle sladkost připravím doma: levněji a chutnají mi dokonce mnohem více!

Pakliže milujete kombinaci kokosu, sladkého krému a křupnutí mandle, pak si určitě nenechte ujít recept na domácí raffaelo, které vám určitě zachutná. Navíc díky tomuto receptu ušetříte, protože co si budeme  nalhávat - originální raffaelo rozhodně není nejlevnější záležitost. A když si na téhle dobrotě vypěstujete závislost, pak se vám může pěkně prodražit!

Co budete potřebovat na přípravu?

  • plechovku kondenzovaného mléka
  • pytlíček mandlí
  • strouhaný kokos
  • piškoty

Jak postupovat při přípravě?

  1. Do kondenzovaného mléka přidejte cca 4/5 kokosu a promíchejte.
  2. Piškoty rozdrťte a přidejte do kondenzovaného mléka a promíchejte.
  3. Takto připravenou směs vložte do lednice a nechte cca 30 minut odpočívat.
  4. Po uplynutí doby vyjměte z lednice.
  5. Ze směsi po troškách odebírejte a vytvořte kuličky, do jejichž středu vtlačte mandli.
  6. Na závěr obalte v kokosu.

Jak vidíte, připravit si domácí raffaelo není nic složitého, co by neměl zvládnout snad úplně každý. Příprava je poměrně rychlá, takže si již za krátkou dobu můžete na sladké dobrotě pochutnat. Věřím, že si tenhle recept zamilujete!

 

Sdílejte článek