Vyrobte si vlastní Nutellu ve své kuchyni a ušetříte!

Čokoládová pomazánka s lískovými oříšky je milovanou sladkostí po celém světě. Nutella si získala svou oblibu díky své plné, sladké chuti. Bohužel je její cena poměrně vysoká a mnoho lidí se snaží nakupovat náhražky. Dobrou zprávou je, že je kupovat nemusíte. Můžete si totiž Nutellu vyrobit sami ve své kuchyni. Poradíme vám, jak to udělat správně.

Co budete potřebovat?

Možná vás to překvapí, ale příprava domácí pomazánky není vůbec složitá. Navíc potřebujete jen pár ingrediencí, které máte jistě neustále doma. Na výrobu čokoládové pomazánky potřebujete 2 vejce, 3 šálky cukru, 2 lžíce kakaa, 4 lžíce muky, špetku vanilinu nebo vanilkový cukr, 1 sklenici lískových oříšků, 1 lžičku másla a 2 sklenice mléka.

https://www.pexels.com/

Způsob přípravy

Vejce rozklepněte do dostatečně velké mísy a vyšlehejte s cukrem. Přidejte mouku, kakao, nasekané oříšky, máslo a vanilku. Všechny ingredience společně důkladně promíchejte. Potom přidejte mléko a znovu směs důkladně promíchejte. V tuto chvíli už máte téměř hotovo, i když se to nemusí zdát. Výroba domácí Nutelly je skutečně jednoduchá, takže se toho nemusíte obávat.

Čtěte také: Nalijte vejce do rajčete a máte lahodnou snídani

Až budete mít všechny suroviny dokonale promíchané, můžete přesunout hrnec se směsí nad nízký plamen a za stálého míchání vařit, dokud směs nezhoustne. Jednoduše směs ohřívejte, dokud nezíská typickou strukturu. Rozdíl mezi domácím produktem a kupovanou Nutellou nepoznáte. Navíc můžete přidávat či ubírat oříšky podle vlastní chutě. Přejeme dobrou chuť!

https://www.pexels.com/

Proč si vyrábět domácí produkty, když si je můžete koupit?

Možná si říkáte, že vkládat svůj čas a úsilí do výroby domácích pomazánek, sladkostí nebo jiných produktů je zbytečný. Všechno si přece můžete nakoupit v obchodě s potravinami. To je sice pravda, ale domácí produkty vždy chutnají lépe, protože jste si je udělali sami. Navíc ušetříte peníze, protože jsou obvykle levnější a budete přesně vědět, z čeho se produkt skládá.

Zdroj: ohlyad-dnya.net.ua