Těstoviny se již dlouho vaří jen v hrnci s vroucí vodou. Samotné vaření těstovin sice netrvá nijak dlouho, ale musíte velmi dlouho čekat, než se začne vařit voda. Existuje mnoho lahodných smažených pokrmů, které si můžete užít, a jsou rychlejší na přípravu. Podle tohoto receptu budete mít na každé občerstvení jemné aromatické těstoviny, které si vychutnají děti i dospělí.

Co budete potřebovat?

K uvaření tohoto jednoduchého receptu budete potřebovat jen tři základní ingredience a koření. To je ideální kombinace, když potřebujete jen přílohu nebo si chcete připravit něco lehkého k zakousnutí. Recept je rychlý, snadný a pochutnají si na něm všichni bez ohledu na věk a chutě. Podívejme se, co budete potřebovat na tento jedinečný a úžasně jednoduchý recept:

  • 200 g těstovin,
  • 1 kus taveného sýra,
  • 500 ml mléka,
  • sůl, pepř, oregano, aromatické byliny, česnek a další byliny.

Pracovní postup

Nejdříve zahřejte trochu rostlinného oleje a vložte suché těstoviny. Pečte je asi 3 minuty a nezapomínejte průběžně míchat. Sýr nakrájejte na kousky a přidejte k těstovinám. Nalijte mléko do pánve, přikryjte poklicí, osolte a okořeňte.

Nic zatím nemíchejte a přikryjte poklicí a duste 10 minut na středním ohni. Tato čekají doba je jediná, kterou budete muset vytrpět. Je to ovšem mnohem méně než u klasického způsobu vaření těstovin, kdy čekáte dobrých 10-15 minut na to, než se začne voda vůbec vařit, abyste do ní mohli těstoviny přidat.

Sundejte pánev z ohně, promíchejte a umístěte na talíř. Posypejte bylinkami a nadrobno nasekaným česnekem. Poté můžete podávat. Jako hlavní chod k této příloze můžete udělat klasický hamburger, salát nebo domácí omáčku. Všem budou takto jednoduše připravené těstoviny chutnat a vy nebudete muset dlouho čekat, než se začne vařit a poté čekat dalších 10 minut, než se uvaří samotné těstoviny. Přejeme vám i celé vaší rodině dobrou chuť!

Sdílejte článek