Za 8 dní se mi podařilo zhubnout až 6 kilogramů a to vše díky vodní dietě. Jedla jsem všechno, dokonce i těstoviny na večeři!

Léto je v plném proudu a i když jste si nestihli vyformovat krásnou postavu do plavek, stále není pozdě. Nebojte se, nemusíte se trápit dietou, která by se dala nazvat spíše hladovkou nebo si odříkat svá oblíbená jídla. Dokonce se nemusíte ani do úmoru potit v posilovně, nebo trávit hodiny denně domácím cvičením. Na ztrátu přebytečných kilogramů úplně postačí jednoduchá „vodní dieta“. Pokud nevěříte, směle zkuste, nebude Vás to nic stát.

[hana-code-insert name=’google‘ /]Při tomto druhu diety není důvod k obavám, i když její název může znít divně nebo pochybně. Princip totiž nespočívá v tom, že pijete vodu a nic nejíte. Klidně si dopřejte tři až pět jídel denně, ale samozřejmě byste to neměli přehánět a pokud každý den sníte spoustu sladkostí či pečiva a zapíjíte to slazenými nápoji, zázraky věru nečekejte. Základem je rozumné stravování, bez přísných zákazů.

Také je jen výhodou, když si každý den najdete alespoň malou chvíli na cvičení. Postačí i půl hodinka jednoduchých pohybů. To vše však nejsou žádné děsivé nebo obtížně zvládnutelné výzvy. Pokud to navíc doplníte čistou vodou podle následujících tipů, budete to mít k vysněné postavě na dosah ruky.

Pravidla „vodní diety“

Prvním a základním pravidlem je pít vodu před úplně každým jídlem během celého dne. Rozlišuje se, zda jde o něco k zakousnutí nebo o pořádně vydatný oběd. Pokud si chcete dopřát něco malého a rychlého, dejte si před tím 1 šálek vody. Pokud se chystáte pořádně najíst, zvyšte příjem vody na 2 až 3 šálky.

Po uplynutí dvou hodin po jídle si znova zajděte pro šálek a vypijte stejné množství vody jako před jídlem.

Jelikož jsou při této dietě dovolena všechna jídla, nebude žádnou katastrofou ani troška alkoholu. Pokud však dojde ke konzumaci alkoholu, nezapomínejte na zlaté pravidlo: na 100 g alkoholu vypijte 200 g čisté vody.

[hana-code-insert name=’google‘ /]Mnozí by mohli polemizovat nad tím, jakou vodu mohou pít. Vyhýbejte se i minerálkám. Dovolená je nesycená voda, kterou si však můžete ochutit kouskem citronu nebo troškou jeho šťávy.

Za den byste měli vypít alespoň 2 litry tekutin. Hovoříme však jen o čisté vodě a do pitného režimu se nezahrnují džusy, slazené nápoje, alkohol ani polévka. Ani s čistou vodou to však netřeba přehánět, protože nějakých 5 až 6 litrů by už mohlo zatížit ledviny.

Aby Vám voda nelezla krkem, pijte i neslazené čaje nebo limonády s kousky ovoce bez cukru.

Chcete-li opravdu rychle zhubnout, nahraďte jedno jídlo denně vodou. Pokud to však není nutné, raději se držte ostatních pravidel a jezte alespoň třikrát denně v pravidelných intervalech.

Proč právě voda?

Z vody nepřiberete, ale zaplní Vám žaludek a oddálí tak pocit hladu. Navíc, pokud vypijete vodu před jídlem, zabrání to přejídání a nepříjemným pocitům nafouknutí.

Voda také pomáhá pročistit organismus a z těla odplaví škodlivé toxiny, ale prospívá i Vaší pleti, která je díky vodě krásně napnutá. Také dokáže nastartovat nebo urychlit metabolismus, což je při dietách rozhodující faktor.

Po pár dnech si zvyknete na chuť čisté vody a její pravidelné pití se stane každodenní součástí. Díky toho se zbavíte chutí na slazené nápoje, které našemu tělu vůbec neprospívají.

[hana-code-insert name=’Dole‘ /]Voda prospívá i Vašemu zdraví. Zbavíte se bolestí hlavy nebo neustálého pocitu únavy a vyčerpání. Budete se cítit svěžejší a můžete se zbavit i kolísavého krevního tlaku. Dostatek tekutin je také silným protikladem tvorby vrásek.

Pokuste se řídite těmito pravidly a výsledky se odrazí nejen na ztracených kilech, ale i na Vašem zdraví.