Za vytopení mé domácnosti jsem vždy platila příliš mnoho. Díky těmto 10...

Za vytopení mé domácnosti jsem vždy platila příliš mnoho. Díky těmto 10 trikům dnes ušetřím až dvojnásobně více.

Se zimou přicházejí nejen Vánoce a Nový rok, který jste, věřím, přivítali tak jak se patří, ale také trávíme více času doma, kde se chceme cítit pohodlně a hlavně v teple. Topení zapínáme, vypínáme a znovu zapínáme, ale jsou věci, které je lepší vědět předem. Jak topit? Jak si teplo v domě udržet? S těmito triky ušetříte nějaké ty peníze, což určitě není na škodu.

kurenie1Jak na to?

Toto není žádná novinka. Určitě víte, že část tepla, které produkuje radiátor, je neutralizováno studenými stěnami. Vyzkoušejte tento trik a přilepte si na stěnu ze zadu radiátoru fólii, díky které se teplota v pokoji zvýší až o 2-3 stupně, což je již číslo, které stojí za zamyšlení.

kurenie2Měníte staré dřevěné rámy a okna? Ujistěte se, že nové rámy budou dobře zajištěny a těsněné. Nejlepší je do spáry mezi okny nastříkat izolační pěnu, která zabrání zbytečnému úniku tepla.

kurenie3I při nových plastových oknech se může stát, že teplo prostě uniká a naopak chlad proniká dovnitř. Je třeba zkontrolovat kování a správně si okna nastavit. Zvolit si můžete dva režimy: zimní a letní. Pozornost věnujte i těsnicí gumě, kterou je třeba pravidelně měnit. Takto můžete „zachránit“ cca 1 až 2 stupně.

 

[sociallocker]

K dveřím můžete položit například i takovou izolaci.

kurenie4Pokud připravujete nedělní oběd v troubě, po dopečení ji nechte otevřenou. I to je teplo, které vaši kuchyň prijemne rozehřeje.

kurenie5Věděli jste, že na vytopení celé místnosti vám postačí i takový ekologický ohřev? Ušetříte na elektřině a výsledek je srovnatelný s radiátorem.

kurenie6Během slunečných zimních dnů si závěsy nebo záclony odkryjte, aby do místnosti proniklo co nejvíce slunečního záření, a tedy i tepla. Samozřejmě, když slunce zapadne, do místnosti opět proniká chlad, proto závěsy zatáhněte.

kurenie7V zimě byste neměli mít nábytek nebo jiné větší kusy v blízkosti radiátoru. Daný kus nábytku zbytečně pohlcuje teplo.
kurenie8Hrubý a huňatý koberec uprostřed místnosti dokáže přidat na teplotě i jeden stupeň.

kurenie9Po sprchování nebo teplé lázni nechte dveře na koupelně vždy otevřené.

kurenie10Skvělé triky, co říkáte? Samozřejmě, každá z nás ví, že skutečné teplo domova spočívá v lásce, porozumění a v tom, že dokážete druhého zahřát slovem nebo objetím. Pokud se vám článek a tipy líbily, sdílejte ho se svými přítelkyněmi, ať mají i ony teplejší domů a ať ušetří pár euro navíc.[/sociallocker]

Tisk
ZDROJbabskeveci.sk
Loading...
Sdílejte

Kam dál?

Podívejte se na TOP účesy, které budou hitem letošního roku 2018! To musíte mít!

Jela jsem ke kamarádce na návštěvu do New Yorku a nemohla uvěřit svým očím. Takovýto dům jsem ještě neviděla!

Máte suché a poškozené vlasy? Pak vyzkoušejte tuto vitamínovou bombu!

Míváte nateklé končetiny, nebo je máte naopak pořád studené? Pak byste měli ihned k lékaři!

Přemýšlíte, jak ozvláštnit Vaši domácnost? Pak Vám pomohou tyto tipy a triky, jak správně vybrat záclony!

Další články