Zdravá snídaně 13 x jinak! -
Menu

Zdravá snídaně 13 x jinak!

Ne nadarmo se říká, že snídaně je základ dne. Snídaně by dokonce měla být největší chod vašeho dne hned z několika důvodů.

Nejen, že je to zdroj vaší energie (která je po ránu nejvíce potřeba), ale tím, že se snídaně podává na začátku dne, tělo má na zpracování této porce celý den narozdíl třeba od večeře – to je také důvod proč by večeře měla být menší, jelikož tělo se mnohem lépe vypořádá s jídlem, když jste aktivní než když spíte. Toto velice úzce souvisí s vaším zdravím, ale také s hubnutím a udržováním štíhlé linie!

Máme pro vás 13 tipů na zdravé snídaně, které obsahují všechno, co vaše tělo potřebuje!

1) Oranžový meloun a řecký jogurt
Jednoduše si nakrájejte oranžový meloun, který je skvělý zdroj vitamínů a energie a smíchejte ho s řeckým jogurtem, který vás zase zásobuje bílkovinami.
Pokud chcete, můžete přidat i jiné ovoce pro pestřejší chuť!

2) Zelenina a volské oko
Na pánvi si připravte 1 nebo 2 vajíčka a podávejte s čerstvou zeleninou. Já osobně zeleninu ještě pokapu citrónem pro lepší chuť a více vitamínů! Má klasická kombinace : ledový salát, cherry rajčátka, okurka, avokádo.

3) Quinoa – jablečno skořicová
Připravte si (uvařte) quinou, která je skvělá na bílkoviny, vlákninu apod. Jablka většinou podusím, aby se rozvařily a přidám skořici. Rozvařená jablka smícháte s quinoou a přidáte jogurt (řecký je nejlepší). Můžete přidat i rozinky a mandle, pokud je máte rádi.
Skvělá bezlepková, výživná snídaně!

4) Přes noc namočené vločky
Vezměte si misku a namočte do ní vločky, které nechte přes noc v lednici. Ráno přidejte ovoce, javorový syrup, jogurt apod. Druhá varianta je vzít uzavíratelnou sklenici a smíchat vše už večer – má oblíbená kombinace jsou vločky, rýžové mléko, banán, burákové máslo, chia semínka a trocha javorového syrupu.

5) Smoothie
Je opravdu mnoho receptů na smoothie – tento se skládá z banánu, mandlí, jahod a bíleho jogurtu. Dejte tyto ingredience do mixéru a máte smoothie, můžete přidat vodu/mléko nebo i led.
Skvělé doplňky stravy do smoothies jsou: mladý ječmen, maca powder, spirulina a další.

6) Chia kaše
Toto jídlo je opravdu ultra zdravé! Udělejte si chia kaši a přidejte zázvor – velice jednoduché, skvělé na hubnutí a skvěle zažene hlad.

Pokračujte ve čtení článku na další stránce

1
2
Tisk
RECEPTY

Kuřecí stehýnka na medu, ze kterých se budete olizovat až…

Máte hlad? To je dobře. Až dočtete tento recept, budete mít ještě větší. A možná se rovnou vrhnete na vaření,…
RECEPTY

Když ochutnal tlačenku z obchodu, přišla mu natolik odporná, že…

Domácí tlačenka je lahůdka, po které se sbíhají sliny každému milovníkovi masa, uzenin a jiných podobných výrobků. Samozřejmě, že se…
RECEPTY

Geniální líné knedlíčky s tvarohem si zamilujete. Recept mé tety,…

Chtěli byste uvařit něco dobrého, ale nenapadá vás nic originálního? Všechny recepty na sladké pokrmy jste už vyzkoušeli a chtěli…
RECEPTY

Tento švestkový koláč ještě neznáte! Stojí za to ho vyzkoušet!

Švestkový koláč, který vám dnes představíme, není jen tak obyčejný. Jedná se o skvělou kombinaci pudinku a švestek – kombinaci…
RECEPTY

Bramboráky jsou nuda! Tyhle brokolicové placky je hravě nahradí!

Brokolicové placky nám zachutnaly mnohem více, nežli klasické bramboráky, které zná úplně každý a už jsou tak trochu nuda. Pokud…
RECEPTY

Plněné brambory trochu jinak – vyzkoušejte tento vynikající pokrm, který…

Toto jídlo je opravdu skvělé! Nejen, že je velice zdravé, je také opravdu jednoduché a zároveň neobvyklé. I když se vám…