Chcete se vyhnout kocovině? Tohle musíte udělat!

Většina z nás se jednou za čas ráda uvolní a večer si dáme trochu víc alkoholu, než je zdravé. Následující ráno může být velmi nepříjemné, protože vás potká klasická kocovina. Každý na ni má vlastní lék a na každého funguje trochu jiný postup. Některé triky ovšem fungují téměř na každého. A začít musíte již den před velkým mejdanem. Řekneme vám, jak si užít večírek a zároveň toho ráno nelitovat.

Jak se chovat ještě před pitím?

Před a během pití se snažte dostatečně jíst. Jídlo zpomaluje vstřebávání alkoholu, takže zmírní také projevy i důsledky opilosti. Mezi jednotlivými drinky se také snažte pít vodu. Možná to bude vypadat trochu divně, ale hodně vám to pomůže. Alkohol hodně dehydratuje, takže do sebe musíte dostat dostatečné množství tekutin.

Jedno pravidlo je zásadní a zároveň poměrně těžké. Naučte se poznat, kde je váš limit. Nemíchejte různé druhy alkoholu, protože to způsobí jen horší opilost i strašný bolehlav následující den. Jestli na tom nechcete být tak špatně, vyhýbejte se alkoholu, jako je bílé víno nebo vodka. Na první pohled působí lehkým dojmem, ale následky po jejich pití budou hrozné.

Čtěte také: 5 příznaků, které naznačují trombózu v těle!

Tohle udělejte ráno po večírku

Doufejme, že s uvedenými pravidly se kocovina vůbec neobjeví. Jestli se to přesto stane, musíte si znovu dopřát dostatek tekutin. Pijte hodně vody, abyste doplnili míru hydratace po prohýřené noci. Potraviny bohaté na sacharidy vám také pomohou, aby se alkohol rychleji a lépe vstřebal. Můžete si vzít i léky proti bolesti, abyste se zbavili bolesti hlavy.

Shutterstock

Ráno po náročné noci vám také pomůže odpočinek a trpělivost. Klidně si ráno přispěte a vstaňte déle než obvykle. Vaše tělo potřebuje čas, aby si s alkoholem dokázalo poradit. Když si dopřejete velmi dlouhý spánek, možná žádné příznaky kocoviny ani nepocítíte. Pomůže vám také vydatné jídlo, ale mnohem lepší je jíst ještě před pitím alkoholu. To vám pomůže mnohem více.

Zdroj: onlinenytt.com