Dovolená v Česku hravě potěší i náročné turisty. Kde si splníte svá přání?

Období zaslouženého relaxu s rodinou je konečně za rohem, což znamená postupné plánování a rezervace pokojů. V tomto roce se snaží spousta českých rodin držet spíše při zemi, což je způsobené ne úplně ideální ekonomickou situací. Přesně proto jsou v kurzu hlavně tuzemské pobyty. Jaká část země vás rozhodně potěší?

Vítejte na severu

Jestli milujete nekonečné procházky, výhledy do celého okolí, skály, lesy i spoustu městských atrakcí, je pro vás ideálním řešením ubytování v Libereckém kraji. Právě ten se chlubí parádní kombinací zážitků pro aktivněji naladěné rodiny, které baví prozkoumávání.

Letní pobyty jsou zkrátka o trávení času venku, kde svítí příjemné sluneční paprsky, kvete příroda a šumí lesy. Když už jsme u toho, jaká místa v dané lokalitě vám nesmí v žádném případě ujít? Nejdříve začneme s krajským městem, kde na vás čeká rozlehlá zoologická zahrada, stejně jako dvě vědecko-populární centra, řada vyhlášených restaurací i známý wellness hotel Babylon s jeho bazény.

Vyhlídky a skály

Dovolená v Libereckém kraji však nabízí i bezpočet příležitostí pro turisty, cyklisty či horolezce. Přece jen budete bydlet v okolí několika malebných pohoří, která jsou vzájemně propojena příjemnými trasami. Určitě si projděte například Riegrovu stezku, Ještěd a Pančavský vodopád. Ještě před samotným odjezdem si vyhledejte online tipy na výlety. Budete překvapeni, kolik možností se před vámi otevírá.

Láká vás léto v Libereckém kraji? Pak se vám bude hodit rezervace ubytování na Hotel.cz. Daný portál vám na základě kliknutí myši ukáže desítky a desítky ověřených penzionů a podrobně popíše jejich služby. Zamluvení ideálního pokoje zabere pouhých několik minut a poté se můžete rovnou začít balit. Nezapomeňte si pořádné boty.