Nejoblíbenější typ ubytování v Chorvatsku a další fakta o Češích na Jadranu

O tom, že je Chorvatsko jednoznačně nejoblíbenější letní destinací většiny Čechů, určitě víte. Znáte ale další fakta, která jsou s každoročním výjezdem Čechů do Chorvatska spojena? Do jakého typu ubytování jezdíme nejčastěji? Jak se k Jadranu dopravujeme a na jak dlouho k Jadranskému moři v průměru jezdíme?

Ubytování v Chorvatsku

Při výběru ubytování v Chorvatsku mají Češi jasno. Alespoň to vyplývá ze statistik, jež praví, že téměř polovina Čechů se během své dovolené ubytuje v apartmánu. Proč tomu tak je? Apartmány jsou totiž zlatou střední cestou při výběru ubytování. Nabízejí volnost, svobodu i dostatek soukromí, jsou pohodlné a skvěle vybavené. Pouze čtvrtina Čechů se vydává do Chorvatska pod stan, do karavanu nebo chatky v kempu a jen málo českých turistů si vybere hotel.

Jak se dostat do Chorvatska?

Protože chorvatské hranice nejsou natolik vzdálené od těch českých, více jak 90 % Čechů se do Chorvatska vydá po silnici. K tomu jim poslouží vlastní vůz, autobus a někdy také motorka. Co se zařizování dovolené týče, na Jadran se můžete vydat i na vlastní pěst bez smlouvy uzavřené s cestovní kanceláří. Jediné, co vám stačí, je dopředu si zarezervovat ubytování a vydat se na cestu. Dalšími dopravními prostředky, s jejichž pomocí se můžete do Chorvatska vydat, jsou vlaky a letadla.

Průměrná délka dovolené u Jadranu? Týden a zpátky domů

Patříte k Čechům, kteří si bez pobytu na Jadranu neumí představit svou letní dovolenou? Pokud ano, kolik dní u moře strávíte? Jestli sedm, lze prohlásit, že jste příkladem průměrného Čecha. Právě sedm dní je totiž průměrná délka české dovolené v Chorvatsku. Přesto, že se může zdát, že týden je pro pořádný odpočinek krátká doba, když si sestrojíte harmonogram a budete se ho držet, dá se kromě kvalitního odpočinku stihnout i celá řada věcí. Jakých? Prohlídky historických památek, přírody, ochutnávka místní kuchyně a vodní sporty.

Vydejte se do Tučepi

Chystáte-li se svou letošní dovolenou strávit u Jadranu, můžete vyrazit do Tučepi. Oblíbené turistické letovisko Tučepi leží na Makarské riviéře a je vhodné pro páry i rodiny s dětmi. Díky skvělé poloze, pouhých 5 kilometrů od města Makarska, můžete trávit dovolenou u moře, ale vydat se i za poznáním právě do Makarske. Tučepi patří k těm luxusnějším koutům Chorvatska, což poznáte při pouhé procházce po promenádě.

Děti mohou navštívit řadu dětských hřišť, zatímco rodiče si mohou odpočinout v některém z mnoha podniků. Ale i milovníci sportu si Tučepi oblíbí. Nabízí totiž celou řadu turistických tras, jež můžete zdolat a vychutnat si pohled na Jadran třeba i z některé z nedalekých hor.

Celodenní lenošení na lehátku u moře? I to je dovolená v Chorvatsku

Dovolenou v Chorvatsku lze ale samozřejmě strávit také celou na pláži a nevzdalovat se od svého lehátka. Díky teplému a čistému moři je Chorvatská republika skvělou odpočinkovou dovolenou za rozumnou cenu. Strávit můžete slunečné dny poleháváním na oblázkové pláži, narazíte ale i na písčité a ty, jež jsou vybaveny betonovými platy, takže vás při ležení nebudou tlačit oblázky do zad.

O čistotě moře snad ani není nutné se zmiňovat. V některých částech je moře tak dokonale průsvitné, že dohlédnete na mořské dno i v hloubce 30 metrů. K potápění, plavání a polehávání na lehátku si snad nelze vybrat lepší destinaci.

Dovolená v Chorvatsku je a bude oblíbenou letní destinací Čechů, což je zcela pochopitelné. Kde jinde byste mohli strávit tak příjemnou přímořskou dovolenou a za tak příznivou cenu? Jadran nabízí vše, co si od letní dovolené u moře slibujeme – čisté moře, skvělou vybavenost a služby na vysoké úrovni.