Fiala premiérem? Jeho plán je jasný! Do voleb v roce 2021 půjde se silnou koalicí. Jeho primárním cílem je hlavně sesazení Andreje Babiše ze současného premiérského křesla. Zvládne ho porazit? -
Menu

Fiala premiérem? Jeho plán je jasný! Do voleb v roce 2021 půjde se silnou koalicí. Jeho primárním cílem je hlavně sesazení Andreje Babiše ze současného premiérského křesla. Zvládne ho porazit?

I pokud se o politiku zvlášť nezajímáte, jistě vám nemohlo uniknout silné napětí, které již nějakou dobu na české politické scéně panuje. Nejde skutečně o to, kterému táboru straníte vy, nebo co si o celé situaci myslíte. Pravdou každopádně je, že česká politika se nyní zmítá v mnoha problémech, lidé jsou nespokojení, scházejí se demonstranti a k pokojnému vládnutí rozhodně příliš často nedochází.

Zvláště strany, které v současnosti patří k opozici, již začínají přicházet s nápady jak oslovit voliče, aby volby do Sněmovny v roce 2021 dopadly v jejich prospěch. Předseda ODS Petr Fiala například vyzval konzervativně liberální strany ke spolupráci ve volbách. Chce sestavit vítězný tým, který má mít jediný cíl – porazit Andreje Babiše a ANO.

Všichni proti Babišovi

Osoba Andreje Babiše je totiž něčím, na čem se dokáže shodnout velká spousta lidí napříč politickými spektry a názory. A v tom samozřejmě spočívá síla propojení všech těchto lidí. Problém ale samozřejmě je, že na jediném „problému“ nelze postavit celou kampaň, a to Petr Fiala jako zkušený politik dobře ví. Plánuje tedy ve svém volebním programu zacílit také na boj s byrokracií, reformu školství, digitalizaci, řešení penzí a snížení daní. Jistě jsou to všechno témata, která hýbou společností, ale na druhou stranu se o nich toho naslibovalo už tolik, že mnoho lidí je už jen skeptických.

Jak má podle Fialy vítězný tým vypadat? „Všechny formy spolupráce mají své klady i zápory,“ míní Fiala. „Budu jednat se stranami, které patří do konzervativně liberálního proudu.“ Fiala tedy plánuje daleko širší propojení než kdy dřív. Sám dobře ví, že samotná ODS nemá na úspěch šanci. Její preference dlouhodobě klesají a dávno pryč je ta doba, kdy se držela mezi předními stranami na české politické scéně.

Fiala také nutně musí ukázat, že je lídrem a že má na to zastávat vrcholnou funkci premiéra země. Jeho nápady a vize totiž nemíří mimo a řada jeho minulých výroků se později ukázala jako trefná a pravdivá. Dokázal například velice přesně předvídat ničivé duo Zeman-Babiš, které nyní úspěšně posílá Ústavu do koše, a celý národ jen přihlíží.

Spojení je řešení

Pokračujte ve čtení článku na další stránce

1
2
Tisk
Nezařazené

Vzpomínáte si na malého Dennise z kultovní komedie? Je neuvěřitelné,…

To snad není ani možné, od natočení kultovní komedie Dennis – postrach okolí uplynulo již 27 let. Za tu dobu…
Nezařazené

Otec zveřejnil obrázek dítěte na Facebooku: Hned po pár prvních…

Náhody, které zachraňují životy, i tak by se dal popsat příběh, který skončil záchranou života. Když nahrál novopečený tatínek fotku…
Nezařazené

Všímavá babička zachránila vnučce život: Otrávit jí chtěla vlastní teta…

Členové rodiny by měli mít mezi sebou to nejčistší pouto. Měli by si vzájemně pomáhat a sdílet spolu to dobré…
ZE ŽIVOTA

Obrovská radost a oslava z dvojčat se proměnila v životní…

Ve chvílích, když uslyšíte slova „Je mi to líto“, automaticky očekáváte špatnou zprávu. Ta věta může znamenat, že váš život…
Nezařazené

MUDr. Martina Kopáčová upozorňuje všechny ženy i muže starší 30…

Pomerančový džus, croissant s máslem nebo kousek bábovky a káva. Klasická snídaně mnohých z nás. Přečtěte si, proč byste měli naopak vyměnit…
Nezařazené

Pavel (42): Vlastníma rukama jsem za pár tisíc postavil dokonalý…

Občas nemáme mnoho peněz na to, abychom si pořídili krásné vlastní bydlení někde na vesnici nebo ve městě. Máme tím…