Hemeroidy patří k velmi obvyklým, ale také nepříjemným zdravotním komplikacím. Mnohdy je lidé dlouho neřeší, jelikož se za tento problémy stydí, a tak zbytečně trpí. Hemeroidy jsou často spojovaný s análním otvorem a nepříjemnou bolestí, tato nemoc však sahá do širšího zdravotního problému. Zjistěte, jak se jich snadno a účinně zbavit.

Existují dva typy hemeroidů

Hemeroidy rozdělujeme na ty vnější a vnitřní. Vnější typ hemeroidů můžete objevit kolem análního otvoru. Hemeroid vzniká obvykle krevní sraženinou, která nabývá a vyznačuje se nepříjemným tlakem. Úleva přichází v době prasknutí hemeroidu, v té chvíli však přichází také další nával bolesti a možné infekce.

Vedle toho se mohou objevit také vnitřní hemeroidy, které se nachází uvnitř řitního otvoru. Často se tento druh hemeroidu vyznačuje bolestí při vylučování stolice a krvácením jasně červenou krví. Malé vřídky a výstupky v řitním otvoru mohou vlivem vylučování vylézat ven, což je velmi nepříjemný jev a je nutné je opět manuálně vtlačit dovnitř. V některých případech je nutné chirurgické odstranění.

Vsaďte na přírodní léčbu hemeroidů

Pokud vás ovládá stud při pomyšlení na konzultaci s lékařem či cizím člověkem, zkuste se nejdříve obrátit na mocnou přírodu a její pozitivní účinky na lidské zdraví. Pomoci vám může například bobkový list nebo česnek. Svařte ve vodě tři listy bobkového listu a tři stroužky česneku, ve vodě vařte asi 10 minut. Směs nechte vychladnout a vyvařenou vodou potírejte místo, kde se hemeroid nachází. Aplikaci roztoku opakujte klidně třikrát až čtyřikrát denně.

Pomoci může také heřmánek nebo aloe vera

Připravte si šťávu z dužiny aloe vera, tento výtažek je velmi prospěšný ve více aspektech lidského zdraví. Působí antibakteriálně, a tak skvěle podpoří hojení hemeroidů. Podobně může pomoci také heřmánek. Vývar z heřmánku může pomocí s hojením otevřených ran v análním otvoru, pomáhá také se zacelením ran a lepším hojením jizev.

Sdílejte článek