David Hampl
27 dubna, 2022
, ,

Každý se asi setkal s tím, že ho někdy bolí kolena. Stane se to při větší fyzické námaze. Jestli ale bolesti přetrvávají, bude nutné se zaměřit na jejich odstranění, protože vás mohou hodně potrápit. Jak si pomoci domácími prostředky a jak si doma vytvořit zábal, který vám pomůže od bolesti, a vy budete moci zase rychle běhat?

Co budete potřebovat na výrobu domácí medicíny?

Bolest kolen může trvat i několik dní a vy můžete hodně trpět. Proto si rychle udělejte medicínu, která vám uleví. Je to účinný prostředek proti bolesti v kolenou. Budete potřebovat čerstvý lopuch, lihovinu nebo vodku, obvaz a také alobal. Lopuch si nejdříve dejte do prázdné lahve, zalijte ho alkoholem, uzavřete a nechte 10 dní louhovat na tmavém a suchém místě.

https://www.krysiagotuje.pl/

Po této době je vše připraveno. Vezměte si vatový tampon, namočte ho do odvaru.

https://www.krysiagotuje.pl/

Pomažte koleno a ještě si jej masírujte – pozor, nesmíte jít přes bolest! Masáž by měla být příjemnou částí celé procedury.

https://www.krysiagotuje.pl/

Připravte si kousek hliníkové folie, kterou si pak koleno obalíte a obvážete obvazem.

https://www.krysiagotuje.pl/

Takto připravená kolena pak nechte alespoň hodinu odpočívat. Po této době si můžete obvaz sundat a užívat si lehkého pocitu bez bolesti.

https://www.krysiagotuje.pl/

Na bolesti kolenou si dávejte pozor

Jestli se bolesti budou opakovat, můžete tento recept použít znovu. Vyplatí se ho mít doma po ruce, takže si odvaru klidně udělejte více. Nutné je ho skladovat v suchu a temnu, a vydrží i několik týdnů. Nepříjemné bolesti v kolenou mohou značně znepříjemnit celé dny, nemůže pracovat ani si užívat volných chvilek.

Tento odvar pak můžete použít také na jiné bolesti kloubů, jako jsou lokty nebo další velmi namáhaná místa. Kromě toho si můžete pomoci od bolesti také různými léky, které koupíte v lékárně. Jestli ale bolesti trvají několik týdnů, bude nejlepší navštívit lékaře, který poradí vhodnou léčbu, abyste se již netrápili.

Zdroj: krysiagotuje.pl

Sdílejte článek