Šťáva z okurky: léčí revma, močový měchýř a další

Není pochyb, že ovoce či zelenina mají na náš organismus blahodárný účinek. Ať už je to jen preventivně nebo rovnou léčebně proti nějaké nemoci. Ovšem není moc rozšířené povědomí o tom, jaké pozitivní účinky na nás mají okurky.

Pozitivní dopad na organismus

Jak jsem již výše uvedl, okurky na nás mají pozitivní účinky. Tento druh zeleniny obsahuje velké množství draslíku, který má na náš organismus velmi pozitivní dopad. Pokud jeho konzumaci ještě navíc spojíme s mrkví, salátem či dokonce špenátem, účinek se zmnohonásobí. Můžeme tak bojovat proti onemocněním jako jsou:

  • Dna
  • Revma
  • Problémy s močovým měchýřem

Pokud chceme dosáhnout opravdu účinného pozitivního vlivu na náš organismus, můžeme si každý den namíchat ráno nápoj, který bude obsahovat spoustu takovýchto přísad. Díky němu budeme moct zvýšit naši imunitu proti nespočtu nemocem. Takovouto šťávou, pokud si ji uděláme dostatečně vydatnou, můžeme dokonce i nahradit snídani.

Čtěte také: Podívejte se na svou ruku. Možná zjistíte, že máte zdravotní potíže

Další využití

Toto ale nejsou jediné možnosti, jak můžeme okurky využívat. Při pravidelné konzumaci můžeme dosáhnout pocitu, že tato zelenina reguluje správným způsobem náš krevní tlak. Pokud máte problémy s krvácením dásní či jinými podobnými orálními onemocněními, tak okurka, či šťáva z ní, může velmi pomoct. Jiné aktivní látky obsažené v okurce pomohou proti praskání nehtů či tenkým roztřepeným vlasům. Okurku v tomto případě aplikujete tak, že její čerstvě vymačkanou šťávu nanesete na umyté vlasy, kde ji necháte několik minut působit. Následně vlasy omyjete vlažnou vodou. Je zde tedy dostatek času na to, aby se okurka a látky z ní dostatečně absorbovali do vaší pokožky. Tento postup také vcelku účinně brání vypadávání vlasů. Pokud vám někde vyraší tvrdá vyrážka, mohlo by vám pomoci pomazat tuto vyrážku okurkou. Nejen, že vyrážka potom změkne, ale také to pomůže jejímu rychlejšímu uzdravení. Abychom však dosáhli nejvyšší účinnosti, měli bychom konzumovat alespoň půl litru okurkové šťávy denně. Toto však lze kombinovat i s jinými druhy zeleniny.

Vitaminová bomba pro vaše tělo

Jestliže do vašeho těla chcete dostat opravdu hodně vitamínů, měli byste zkombinovat okurku a řepu. Pokud tyto dva druhy zeleniny spojíte a uděláte si z nich nápoj, dostanete do svého těla opravdovou dávku vitamínů.