Každý lékař by měl svým pacientům říct o tomto jednom problému. Jídlo dokáže organismus opravdu léčit!

Zdravé tělo je jako hodinky. Funguje bez přerušení a s extrémní přesností. Jediné, co hodinky v našem těle zastavuje, je překyselení. Může stát za většinou potíží – od méně závažných chorob až po chronickou únavu.

[hana-code-insert name=’google‘ /]

Čtěte také: Zde je 9 typů nefyzického podvádění, které je ale stále podváděním!

Dr. Otto Warburg zasvětil své vědecko-medicínské bádání rakovině a příčinám jejího vzniku. V této souvislosti se dobral až k působení kyselin v těle. Pokud máte překyselený organismus, nemusíte mít hned náběh na rakovinu. Za to však všechny ostatní onemocnění, či diskomfort v běžném životě, mohou být důsledkem překyseleného organismu. Nadbytek kyselin přitom nezávisí od ničeho, jen od stravy, kterou konzumujeme. Jak se tedy problémů zbavit?

Čištění žaludku

Zní to hrozivě, ale ve skutečnosti Vám žaludek vyčistí obyčejná teplá voda s trochou citronové šťávy nalačno. Paradoxně, přesně tato kyselá procedura připraví Váš žaludek na nový pracovní den a v těle normalizuje všechno to, co je potřeba.

Více zeleniny během dne

Ovoce a zelenina jsou potraviny, které obsahují velké množství užitečných mikroelementů. Pomáhají eliminovat překyselení organismu, proto bychom je měli konzumovat častěji, nebo více. Stačí když si k obědu přihodíme jedno rajče, papriku nebo dva listy salátu a je to. Vynikající účinky má i lilek, růžičková kapusta, cuketa a zelené fazolky.

Mandlové potěšení

Pokud milujete kravské mléko a dopřejete si ho kdykoliv během dne, zpomalte. Zkuste ho vyměnit za hrst, nebo dvě mandlí. Mandle obsahují velké množství vápníku a hořčíku a ty Vaše tělo bezpečně zbavují toxinů, které způsobují překyselení. Naopak mléko v těle překyselení vyvolává.

Chůze

Procházky na čerstvém vzduchu sice se stravou mnoho nemají, ale naše tělo a metabolismus vydatně ovlivňují. Pokud totiž tělu dopřejeme alespoň 20 minut chůze denně, z těla se nám přirozeně odvede přebytečná kyselost a večer se budeme cítit lépe i díky tomu.

Méně masa

V žádném případě se masa netřeba vzdávat. Důležité je však to, abyste maso nekonzumovali denně. Trávení masa vyžaduje hodně energie a kyselého odpadu v těle je z něj víc, než z čehokoliv jiného. Nejlepším řešením je dopřát si maso maximálně 2-3 krát týdně.

Více vody

Voda a acidobazická rovnováha jsou přímo spojeny. Regulují nejen krev, ale i její oběh v těle. Aby nedošlo k hromadění odpadních látek v těle, je třeba pít více vody.

Méně cukru

Bohužel sladkosti obsahují jednu z nejvíce nežádoucích složek – cukr. A ten patří do kyselých potravin. To je důvod, proč Vás může po některých sladkostech potrápit pálení žáhy. Nebezpečný cukr je přítomen i v sycených nápojích.

[hana-code-insert name=’Dole‘ /]

Kyselé prostředí je příznivou živnou půdou pro onemocnění různé závažnosti. Nejlepší prevencí je přemýšlet nad tím, co jíte. Ne nadarmo se říká, že člověk je tím, co je. Faktem zůstává, že poruchy acidobazické rovnováhy vedou i k přírůstku hmotnosti, protože toxiny se ukládají ve formě tuku.

Zvýšená kyselost v těle je mnohem nebezpečnější, než by se mohlo zdát. Udržujte své tělo čisté a bez zbytečných toxinů. A nezapomínejte, že nic není důležitější než zdraví.