Každý si myslel, že nejvíce ohrožení jsou pouze lidé v pokročilém věku. Nyní svět obletěla strašná zpráva. Dvanáctiletá nakažená bojuje o život!

Koronavirus zabíjí jen staré a nemocné. To se aspoň všeobecně předpokládá. V posledních dnech se ale stále více po celém světě množí případy nakažených mladých lidí, jejichž život je v bezprostředním ohrožení. Dvanáctiletá americká dívka bojuje o svůj život. A není jediná. To je situace, která na světovou pandemii vrhá zcela nové světlo. Máme se začít bát?

Epidemie se šíří raketovou rychlostí. Choroba byla diagnostikována u více než půl milionu lidí z celého světa a přes třicet tisíc z nich je už po smrti. Přestože se ale od začátku epidemie předpokládá, že COVID-19 je nejnebezpečnější zejména pro staré lidi, počet infikovaných a hospitalizovaných mladých lidí v kritickém stavu neustále přibývá.

Nejmladší oběti je osmnáct

Podle informací světových médií o svůj život bojuje dvanáctiletá dívka z USA, která přežívá jen díky připojení na elektrický respirátor, který jí umožňuje dýchání. Nachází se ve velmi vážném zdravotním stavu a lékaři doslova bojují o její život. Kromě toho navíc není známo, jakým způsobem se dívka nemocí nakazila. Údajně se nesetkala se žádným nemocným člověkem a ani v dohledné době nikam necestovala.

Čtěte také: Roztrhla toaletní papír na kousky a smíchal ho s lepidlem! Podívejte se, co se stalo! Geniální svatební šaty!

Na území Evropy už zemřela i osmnáctiletá dívka z Anglie, které byl koronavirus diagnostikován. Podle dostupných zpráv však nebyla příčinou úmrtí koronavirová infekce, ale jiná nemoc, kterou nakažená dívka trpěla. Podle britského listu Daily Mail se jedná o nejmladší oběť pandemie z dosavadních necelých pěti set na území ostrovů Spojeného království.

Děti mají průběh mírný

Přestože rizikovou skupinou jsou zejména senioři a osoby trpící závažnými chronickými druhy onemocnění, infekce se začíná šířit i mezi mladými a zdravými jedinci, jimž způsobuje zdravotní obtíže. Naštěstí ale ve většině případů je průběh nákazy u dětí a dospívajících jedinců velice mírný a často se obejde bez závažnějších symptomů. Děti se zároveň i méně často nemocí nakazí.

Situace se však liší stát od státu. Zatímco v Číně, kde pandemie vypukla, se z celkového počtu nakažených nákaza týká pouze šesti procent dětí, v USA se týká dvaceti procent nakažené populace.