Nafouklé břicho: Čím je způsobené a jak se ho zbavit

Trápí Vás často nafouklé břicho, které je vidět dokonce i pod volným oblečením? Nezoufejte a dodržujte několik zásad, které vám pomohou nejen zhubnout, ale také se zbavíte nepříjemného nadýmání.

Většina žen kolem padesátého roku života se potýká s příznaky menopauzy. V této věkové kategorii se vyskytuje řada příznaků menopauzy, včetně nočního pocení, návalů horka a poruch spánku. Navíc se může objevit pocit nafouklého břicha a nevzhledné tukové polštáře. Jak se tedy této situaci můžete šikovně vyhnout?

shutterstock.com

Příčiny plynatosti

Tento pocit se netýká jen padesátiletých žen, často s ním bojují i ​​mladší lidé. Na vině je mnoho faktorů, mezi nejčastější patří menopauza, stres, záněty, alergie a různá onemocnění. V tomto případě je trávení špatné, ve střevě dochází k hnilobným procesům a nárůstu plynů, což způsobuje otoky a bolavé břicho.

Čtěte také: Vyhněte se nečekanému infarktu! Těchto 6 varovných signálů varuje již měsíc dopředu!

Jezte pomalu

Nahromadění vody nebo vzduchu v těle je také často příčinou nafouklého břicha, proto vždy polykejte a jezte pomalu. Díky tomu nepolykáte příliš mnoho vzduchu. Ze stejných důvodů se vyhněte sycené vodě.

Pitný režim

Pokud tělu dodáte malé množství tekutin, odvodní se a uloží si je do budoucna. Následně dochází k nadměrnému zadržování vody, což má za následek nadýmání a kila navíc. Denně proto vypijte 2-3 litry čisté neperlivé vody. Vaše tělo a břicho budou časem vypadat mnohem štíhlejší.

Pohyb

pexels.com

Pro zajištění správné funkce trávicího systému a kvalitního trávení stačí dostatek pohybu, který příznivě působí na peristaltiku střev. Díky tomu je jídlo dříve stráveno a tělo není zatěžováno nahromaděnými plyny. Zařaďte do svého života například každodenní rychlou chůzi, jízdu na kole nebo plavání. Bonusem je zvýšená dávka endorfinů, která vás dokonale naladí. Uvidíte, že úspěšně odstraníte i kila navíc.

Probiotika

Střevo je nejen domovem nezdravých bakterií, ale obsahuje také mnoho prospěšných bakterií. Pokud tělu chybí probiotika, střeva ochabují. S nafouklým břichem tuto situaci často snadno pocítíte, a proto se vyplatí tělu poskytnout probiotika. Můžete použít volně prodejné pilulky nebo si zpestřit jídelníček přírodními zdroji jako je jogurt s živými kulturami, jablečný ocet nebo kysané zelí.

Správná poloha těla

Správné držení těla zajišťují i ​​správná střeva a lepší vzhled břicha v budoucnu. Mnoho lidí tento jev zcela podceňuje, ačkoliv na vzhled postavy má velký vliv. Zbytečně se tedy nehrbte. Správným přístupem předejdete mnoha zbytečným zdravotním problémům a vaše tělo díky tomu bude vypadat mnohem lépe.