Plaval po dobu 55 hodin. Zdolal vzdálenost 163 km. Jak vypadalo jeho tělo, když konečně vylezl na břeh?

Plavání je sportem, který je velmi doporučovaný a také prospěšný. Lze se díky němu dostat do formy, je možné díky němu posílit tělo a také během daného pohybu nejsou nijak výrazně namáhány klouby. Samozřejmé je, že i ve světě plavání existují různé druhy rekordů. A jeden takový má i Maarten van der Weijden. Ten se tomuto sportu věnoval v podstatě od dětství. Jeho život však dostal celkem velkou ránu, jelikož mu byla diagnostikována rakovina. Bylo to v době, kdy mu bylo 19 let.

Pro rakovině se rozhodl bojovat

Jsou lidé, kteří při diagnostice této nemoci ztratí veškeré naděje. Maarten van der Weijden byl však jiný. Ten se rozhodl s danou nemocí bojovat. A to jak po fyzické, tak i po psychické stránce. I když mu bylo jenom 19 let, dokázal to, co jenom málokdo. Především ukázal lékařům, že se mýlí a že mu nezbývá jenom určité období života. Když člověk bojuje, může i rakovinu porazit a zajistit si návrat k běžnému stylu života. Ten byl právě u něho spojený s populárním plaváním.

Z nemocničního lůžka do bazénu a potom na olympiádu

Nejenom, že se s rakovinou dokázal úspěšně poprat. Vrátil se také ke svému oblíbenému sportu, kterým bylo plavání. A nevěnoval se mu jenom rekreačně. V tom, v čem začal ve svém útlém věku, následně také pokračoval. Máme na mysli fakt, že se začal plavání věnovat aktivně. Tedy závodně. A to se mu i po diagnostice rakoviny povedlo. Doslova se dostal na vrchol. Tím je myšlena olympiáda. Konkrétně ta v Pekingu. Pokud vám jméno Maarten van der Weijden něco říká, potom věřte, že se jedná  olympijského medailistu, který získal ten nejcennější kov. V plavání to byla zlatá medaile. Dokonalá ukázka toho, že i s prodělanou rakovinou se může člověk dostat na sportovní vrchol.

Čtěte také: GALERIE: Takový normální den v Rusku (20 fotek)

Medaile mu nestačila. Rozhodl se pro zajímavý rekord

Plavání v naženu je spojeno jenom s krátkými tratěmi. To mu nestačilo a tak se rozhodl pro uskutečnění zajímavého rekordu v dálkovém plavání. A cíl si dal poměrně velký. Chtěl totiž uplavat vzdálenost 200 kilometrů. Nešlo jenom o to, aby si dokázal, zda na to má. Tento výkon mě být spojený s charitativní činností a se získáním peněz na výzkum a léčbu rakoviny. Tedy nemoci, kterou on sám prodělal. Dosaženého cíle sice nedosáhl, ale i tak je uplavaných 163 výkon, na který je pyšný.

Jak vypadal, když po 55 hodinách vylezl z vody?

Uplavat takovou vzdálenost není jednoduché. Nejenom, že na tom musí být člověk po fyzické stránce naprosto dokonale. Nelze zapomínat také na to, že si daný výkon vyžádá i mnoho času. Po které musí být plavec ve vodě. V tomto případě se jednalo o čas 55 hodin. Naprostým unikátem bylo to, jak vypadalo jeho tělo, které bylo po celou tuto dobu vystaveno této životodárné tekutině. Bylo až k neuvěření, jak se změnilo.

Představte si, jak vypadají vaše prsty, když jste jenom 5 minut ve vodě. Vytvoří se na nich takzvané „varhánky“. A teď si představte, že jste ve vodě 55 hodin. Je jasné, že takto deformovaná kůže nebude jenom na polštářcích prstů, ale bude na celých rukou. A to stejné se objevilo i na nohách. Nejenom na prstech, ale také na chodidlech a dalších částech nohou.

Cíl byl dosažen

Je sice pravdou, že onen vzdálenostní cíl 200 kilometrů dosažený nebyl. Mohly za to především celkové podmínky na moři. Čeho však dosaženo bylo, to byl onen cíl charitativní. Tedy to, že byly získány a také vybrány požadované penze, které dokážou pomoci v boji proti této známé a také zákeřné nemoci. Povedly se vybrat více než 4 miliony dolarů, což jenom ukazuje na to, že tato událost měla úspěch. Mimo jiné i pro jméno plavce a také proto, jaký byl jeho konkrétní osud.