Plaval po dobu 55 hodin. Zdolal vzdálenost 163 km. Jak vypadalo jeho tělo, když konečně vylezl na břeh? -
Menu

Plaval po dobu 55 hodin. Zdolal vzdálenost 163 km. Jak vypadalo jeho tělo, když konečně vylezl na břeh?

Plavání je sportem, který je velmi doporučovaný a také prospěšný. Lze se díky němu dostat do formy, je možné díky němu posílit tělo a také během daného pohybu nejsou nijak výrazně namáhány klouby. Samozřejmé je, že i ve světě plavání existují různé druhy rekordů. A jeden takový má i Maarten van der Weijden. Ten se tomuto sportu věnoval v podstatě od dětství. Jeho život však dostal celkem velkou ránu, jelikož mu byla diagnostikována rakovina. Bylo to v době, kdy mu bylo 19 let.

Pro rakovině se rozhodl bojovat

Jsou lidé, kteří při diagnostice této nemoci ztratí veškeré naděje. Maarten van der Weijden byl však jiný. Ten se rozhodl s danou nemocí bojovat. A to jak po fyzické, tak i po psychické stránce. I když mu bylo jenom 19 let, dokázal to, co jenom málokdo. Především ukázal lékařům, že se mýlí a že mu nezbývá jenom určité období života. Když člověk bojuje, může i rakovinu porazit a zajistit si návrat k běžnému stylu života. Ten byl právě u něho spojený s populárním plaváním.

Z nemocničního lůžka do bazénu a potom na olympiádu

Nejenom, že se s rakovinou dokázal úspěšně poprat. Vrátil se také ke svému oblíbenému sportu, kterým bylo plavání. A nevěnoval se mu jenom rekreačně. V tom, v čem začal ve svém útlém věku, následně také pokračoval. Máme na mysli fakt, že se začal plavání věnovat aktivně. Tedy závodně. A to se mu i po diagnostice rakoviny povedlo. Doslova se dostal na vrchol. Tím je myšlena olympiáda. Konkrétně ta v Pekingu. Pokud vám jméno Maarten van der Weijden něco říká, potom věřte, že se jedná  olympijského medailistu, který získal ten nejcennější kov. V plavání to byla zlatá medaile. Dokonalá ukázka toho, že i s prodělanou rakovinou se může člověk dostat na sportovní vrchol.

Medaile mu nestačila. Rozhodl se pro zajímavý rekord

Plavání v naženu je spojeno jenom s krátkými tratěmi. To mu nestačilo a tak se rozhodl pro uskutečnění zajímavého rekordu v dálkovém plavání. A cíl si dal poměrně velký. Chtěl totiž uplavat vzdálenost 200 kilometrů. Nešlo jenom o to, aby si dokázal, zda na to má. Tento výkon mě být spojený s charitativní činností a se získáním peněz na výzkum a léčbu rakoviny. Tedy nemoci, kterou on sám prodělal. Dosaženého cíle sice nedosáhl, ale i tak je uplavaných 163 výkon, na který je pyšný.

Jak vypadal, když po 55 hodinách vylezl z vody?

Uplavat takovou vzdálenost není jednoduché. Nejenom, že na tom musí být člověk po fyzické stránce naprosto dokonale. Nelze zapomínat také na to, že si daný výkon vyžádá i mnoho času. Po které musí být plavec ve vodě. V tomto případě se jednalo o čas 55 hodin. Naprostým unikátem bylo to, jak vypadalo jeho tělo, které bylo po celou tuto dobu vystaveno této životodárné tekutině. Bylo až k neuvěření, jak se změnilo.

Představte si, jak vypadají vaše prsty, když jste jenom 5 minut ve vodě. Vytvoří se na nich takzvané „varhánky“. A teď si představte, že jste ve vodě 55 hodin. Je jasné, že takto deformovaná kůže nebude jenom na polštářcích prstů, ale bude na celých rukou. A to stejné se objevilo i na nohách. Nejenom na prstech, ale také na chodidlech a dalších částech nohou.

Cíl byl dosažen

Je sice pravdou, že onen vzdálenostní cíl 200 kilometrů dosažený nebyl. Mohly za to především celkové podmínky na moři. Čeho však dosaženo bylo, to byl onen cíl charitativní. Tedy to, že byly získány a také vybrány požadované penze, které dokážou pomoci v boji proti této známé a také zákeřné nemoci. Povedly se vybrat více než 4 miliony dolarů, což jenom ukazuje na to, že tato událost měla úspěch. Mimo jiné i pro jméno plavce a také proto, jaký byl jeho konkrétní osud.

Líbil se vám článek?

Tisk

Bojíte se nevěry? Sledujte těchto 5 klíčových signálů, které mohou značit, že partner nemá jenom vás

ZE ŽIVOTA
Nevěra je podle posledních statistik něco, čeho se dopouští stále více lidí. Jak mužů, tak i žen. Pravdou ale je…

Co děti potřebují? Není t vzdělání, ale láska. Tyto rady změní i vaše chování ke svým vlastním potomkům

ZE ŽIVOTA
Všude možně se můžete dozvědět celou řadu rad, informací a tipů, které jsou zaměřeny na to, co je pro vašeho…

Už více než 1 000 párům pomohla tato rada. I vy můžete zjistit, co je pro váš vztah nejdůležitější

ZE ŽIVOTA
Nikdo nechce žít sám. A tak si hledá partnera nebo partnerku. I společný život může být něco, o nemusí být…

Šaty ze soli? Naprosto šílené, ale zároveň krásné umění!

ZAJÍMAVOSTI
Copak se vám vybaví, když někdo řekne "Mrtvé moře"? Nám se vybaví okamžitě informace o tom, že je to nejslanější…

Test vaší karmy vám prozradí, jaký bude váš osud. Stačí znát jenom rok narození

ZE ŽIVOTA
To, kdy jste se narodili, ovlivní mnoho věcí. Dokonce to může ovlivnit i vaši karmu. Přesně na toto se věří…

Takhle vypadá pěstování brambor ve vzduchu a bez půdy! Znáte tento způsob?

ZAJÍMAVOSTI
Pokud patříte mezi příznivce brambor a různých způsobů jejich pěstování, určitě vás tento článek zaujme. Statisticky patří brambory na třetí…

Cestujete rádi? Pak byste měli vědět, že některé pro Vás běžné zvyky jsou v jiných zemích vnímané jako hřích a můžete za ně jít i do vězení!

ZAJÍMAVOSTI
Některé z věcí, které děláte každý den, mohou být v jiných zemích zcela zakázány, takže je opravdu důležité prozkoumat pravidla…

Jak si v noci poradit s horkem a dopřát si kvalitní spánek?

TIPY A TRIKY
Jako posledních pár týdnů i tento týden bude typický vysokými letními teplotami, což pro mnohé z nás znamená jediné, že…

Stává se Vám, že Vás stres přepadne v tu nejméně vhodnou chvíli? Zde je jednoduchý trik, jak si ulevit od stresu během 10 minut!

TIPY A TRIKY
Jakmile stres převezme Vaše emoce, je těžké ho setřást - tak tomu opravdu je... Jak proti tomu účinně bojovat? V…

Vrchol nelidskosti a krutosti. Tomuto pejskovi někdo zalepil ústa páskou a svázal tlapky!

ZAJÍMAVOSTI
I tento příběh, který Vám dnes přineseme, nasvědčuje tomu, že člověk je to nejkrutější stvoření na světě. Žádné jiné zvíře…

10 otázek, které byste měli položit Vašemu partnerovi, pokud chcete Váš vztah vybudovat na důvěře!

TIPY A TRIKY
Certifikovaná psychiatrička dr. Susan Edelmanová říká, že klíčem k budování zdravého a dlouhodobého vztahu je komunikace prostřednictvím otázek. Samotné otázky…

Fitness pizza s cuketovým těstem bez mouky z níž nepřiberete!

RECEPTY
Máte rádi pizzu, ale bojíte se, že z ní přiberete ? Vyzkoušejte tuto fitness variantu. Základem této výborné a zdravé…

Přečtení tohoto článku Vám zabere jen 2 minuty, ale myšlení změní natrvalo. Obětujte kousek času a přečtěte si tento příběh.

ZE ŽIVOTA
Byli dva muži co byli vážně nemocní a leželi v téže nemocničním pokoji už nějakou dobu. Jednomu z nich bylo…

Podívejte se na 20 lidí, kteří si nedokáží představit život bez svých domácích mazlíčků

ZAJÍMAVOSTI
Když přijmeme do své rodiny domácího mazlíčka, stane se skutečným přítelem, společníkem a partnerem, který je připraven nám kdykoliv pomoci.…