Připravte si mnohem chutnější rýži díky správnému vaření

Rýže je něco, co se snadno připravuje, a to i pro někoho, komu vaření vůbec nic neříká. Jste si však jisti, že chutná vždy stejně? Odpověď je zřejmá: ne. Kromě toho, že existuje mnoho druhů rýže, existuje také několik různých způsobů, jak je vařit. A s každou metodou přijde pochopitelně úplně jiný výsledek, který může hodně ovlivnit nejen její strukturu, ale také chuť.

Chyby, které děláme při vaření rýže

Ukázalo se, že je důležité vyhnout se míchání rýže během jejího vaření. Díky tomu bude její textura mnohem více nadýchaná. Proč? Při míchání se aktivuje škrob a rýže se začne lepit. Pokud však připravujete rizoto, můžete ji trochu zamíchat. Abyste zabránili slepení rýže, přidejte do pánve trochu soli a oleje a až poté přidejte rýži. Další častou chybou je vaření při příliš vysoké teplotě. Stojí za to si pamatovat, že nejprve musíte uvést vodu do varu a poté přidat rýži. Po přidání rýže snižte teplotu.

Spolehlivá metoda

Od doby, kdy začnete používat tuto metodu, vám bude vděčná celá rodina. Ačkoli se zpočátku může zdát podivná, skutečně funguje. Tato metoda se nazývá „pravidlo 30“, což neznamená nic jiného, než že musíte asi třicetkrát opláchnout zrna ve vodě před samotným vařením. Díky tomu zajistíte, že bude nádherně měkká, načechraná a přitom se nebude tolik lepit. Pokud chcete mít dokonalé rizoto, ale i obyčejnou přílohu k hlavnímu jídlu, měli byste se řídit tímto jednoduchým a přitom velmi účinným postupem.

Čtěte také: Lahodný dezert ze 4 surovin, které si oblíbíte

Jeden australský kuchař, Monty Kolundrovic, hovořil o tomto triku také v rozhlasovém pořadu. Vysvětloval přitom, že díky proplachování odstraníte škrob ze zrn. Je to přitom právě škrob, který způsobuje lepení. Jakmile se zbavíte většiny škrobu, máte téměř vyhráno. I přesto ovšem nezapomínejte rýži nemíchat a před každým vařením přidat do vody trochu soli a oleje. Vyzkoušejte to a zaručeně nebudete litovat!