Tipy na valentýnský výlet: Kam se vydat se svou polovičkou?

Valentýn je den, kdy chtějí všichni zamilovaní dělat něco nevšedního, objevovat nová místa a naplno si vychutnat přítomnost své polovičky. Svátek zamilovaných je proto ideální příležitostí k tomu, abyste se vydali za dobrodružstvím, na které budete ještě dlouho vzpomínat. Pro inspiraci vám přinášíme pár tipů na místa, která rozhodně stojí za vidění.

Kouzelná místa Jihomoravského kraje

Na území České republiky narazí člověk na romantiku téměř na každém kroku. Okouzlující památky, neopakovatelné výhledy a nedotčená příroda. V poslední době se ale těší velké oblibě Jihomoravský kraj.

Městečko Mikulov nedaleko rakouských hranic snad ani netřeba představovat. Pokud jste tu ale ještě nebyli, určitě si ho tento rok připište na seznam. Vyhlášený je především produkcí vína, takže svůj výlet můžete obohatit také o vinnou turistiku. Přímo ve městě a v jeho okolí si ale užijete také krásné romantické procházky a výlety. Nedaleko Mikulova se také nachází slavný Lednicko-valtický areál. Okouzlující zahrady, park i státní zámek Lednice patří k tomu nejromantičtějšímu, co na Moravě najdete.

Připravte pro svou polovičku výlet, na který nezapomene. Ať už zvolíte cokoli z uvedeného a vydáte se na cestu autem, nezapomeňte na havarijní pojištění, které vám romantický výlet zachrání v případě nějakých nepříjemností po cestě.

Romantická Praha

Pokud se na Valentýna rozhodnete navštívit Prahu, rozhodně neprohloupíte. Hlavní město nabízí řadu historických památek a dalších atrakcí, takže budete mít o celodenní program postaráno. Výhodou je také velký počet restaurací s výborným jídlem, proto svůj výlet můžete završit romantickou večeří. Své kouzlo neztrácí Praha ani po setmění. Procházka po osvětleném Karlově mostě či Staroměstském náměstí získává za svitu měsíce ještě romantičtější nádech. Tento výlet si klidně naplánujte na několik dní, během kterých se svou milovanou polovičkou probádáte všechna tajná zákoutí hlavního města.

Malebná příroda v Krkonošském národním parku

Výlet do Krkonošského národního parku by měl být na seznamu všech milovníků přírody. Jedinečné krásy, které nabízí, jsou na Valentýna ideální volbou. O to víc, pokud oba jste milovníky zimních sportů. V Krkonošském národním parku najdete sjezdovky vhodné, jak pro začátečníky, tak pro pokročilé. Společný čas strávený aktivním odpočinkem si v lůně kouzelné přírody dozajista zamilujete. Krkonoše jsou ideální volbou také v případě, že se plánujete vydat na několikadenní klidný výlet načerpat nové síly.

Relax ve wellness centru

Ověřenou klasikou valentýnských výletů jsou také wellness pobyty. Na území České republiky najdete řadu menších i větších penzionů a hotelů, ve kterých si užijete jeden druhého do sytosti. Často nemusíte ani opustit hranice svého kraje. Poohlédněte se po volném penzionu v okolí a naplánujte si spolu odpočinek snů. Můžete se nerušeně věnovat jeden druhému, užívat si horké vířivky či různé typy saun. Uvidíte, že po takto stráveném víkendu se vrátíte zpět do běžného života odpočatí a plný sil.