Vynikající recept z cukety, který si zamilují vaše děti

Dostat do dětí více zeleniny je mnohdy nadlidský úkol. Začít můžete u cukety, kterou můžete připravit na mnoho způsobů. Často si vaše děti ani neuvědomí, že je krmíte zeleninou. Navíc můžete připravit recepty, které budou chutnat celé rodině a nebudou vůbec drahé. Cuketa je vynikající grilovaná, pečená, dušená nebo nadávaná. Dnes se podíváme na smaženou cuketu.

Co budete potřebovat?

Základem pro tento recept budou 2 střední cukety a 1 menší sklenice slunečnicového oleje na smažení. Kromě toho potřebujete také ingredience na těstíčko. Připravte si ½ sklenice hladké mouky, 1 vejce, ¼ sklenice mléka, 1 lžičku kypřícího prášku, ½ lžičky soli a 1 lžičku slunečnicového oleje. Nic jiného na tento recept nepotřebujete, takže vám postačí koupit cukety. Zbytek surovin je základních a máte je jistě neustále po ruce.

shutterstock.com

Pracovní postup

Cuketu důkladně opláchněte a nakrájejte na 4 až 6 částí. V čisté misce smíchejte všechny uvedené ingredience na těsto. Míchejte těsto, dokud nebude dokonale hladké. Potom cuketu nakrájejte na menší kusy, které se vám budou snadno obalovat, smažit i jíst. Cuketu jednoduše obalte v připraveném těstě a osmažte v rozpáleném oleji z obou stran. Potom ji rozložte na papírový ubrousek nebo papírovou utěrku, abyste se zbavili přebytečného tuku. A chutné jídlo máte hotové!

Čtěte také: Falešný smažený sýr, který je mnohem zdravější a levnější!

Co dalšího připravit z cukety?

Úžasným způsobem, jak dostat do dětí ještě více cukety, jsou cuketové muffiny. Připravíte je velmi jednoduše a vaše děti nebudou mít tušení, že jí něco zdravého. Stejně tak jim můžete připravit čokoládovo-cuketový chléb nebo buchtu.

Z cukety můžete také vyrobit nudle a připravit z ní lahodný salát. Najdete také hodně receptu na cuketu plněnou kuřecím masem a zeleninou. V létě ji můžete snadno hodit na gril nebo z nich připravit nádivku k masu. Nebudete věřit, na kolik způsobů můžete připravit jediný druh zeleniny. A jisté najdete recept, který bude dětem chutnat.