Že vás jméno nijak neovlivňuje a nemá vliv na to, jací jste a jak se chováte? To je velký omyl. Budete překvapeni tím, co vše o vás prozradí vaše iniciály. Vyhledejte si svá písmena i charakteristiku -
Menu

Že vás jméno nijak neovlivňuje a nemá vliv na to, jací jste a jak se chováte? To je velký omyl. Budete překvapeni tím, co vše o vás prozradí vaše iniciály. Vyhledejte si svá písmena i charakteristiku

I když většina lidí říká, že horoskopům a nejrůznějším výkladům z data narození či jména nevěří, tak si je čas od času přečte či vyzkouší většina z nás. Obecně můžeme říci, že znamení zvěrokruhu či konkrétní datum, kdy jsme se narodili, do velké míry formuje naši osobnost a zároveň ovlivňuje naše chování a názory. To samé ale můžeme říci i o našem jménu, prozradí o nás často mnohem více, než si myslíme. Každý jsme v něčem jiný a výjimečný, každý máme své silné i slabé stránky, své cíle, sny i tužby.

Řekni mi, jak si jmenuješ, a já ti řeknu, jaká jsi

Dnešní článek vám odkryje určité stránky vaší povahy, které jsou spojeny s vašimi iniciály, tedy s prvním písmenem vašeho jména a s prvním písmenem vašeho příjmení. Každé písmeno má totiž svůj význam i moc, kterou nás ovlivňuje. Chcete se o sobě dozvědět více? Vezměte tedy první písmeno svého křestního jména i příjmení a v níže uvedeném seznamu si jen jednoduše vyhledejte jeho význam. Jen pro vysvětlenou dodejme, že v našem přehledu jsou pouze písmena bez diakritiky, tedy bez háčků a čárek, protože tato abeceda je celosvětově platná. Pokud je ve vašem jménu písmeno s diakritikou, zvolte stejné bez diakritiky, jejich význam je stejný.

Najděte si svá písmena

Písmeno A – první písmeno abecedy v sobě skrývá velkou sílu a energii, máte velký vliv na lidi kolem sebe, dokážete na ně působit a motivovat je.

Písmeno B – zatímco pro písmeno A je typická určitá individualita, písmeno B je naopak týmové, společenské. Zároveň v sobě nese citlivost, zdvořilost a empatii.

Písmeno C – třetí písmeno abecedy v sobě skrývá určité protiklady. Na jedné straně optimismus, zvědavost či komunikativnost, ale na druhé straně i určitou necitlivost a netaktnost.

Písmeno D – iniciála D je typická pro lidi s velmi logickým a rozumovým myšlením. Díky své ctižádosti a pracovitosti jsou tito lidé často velmi úspěšní.

Písmeno E – písmeno E značí laskavost, soucitnost a vřelost, tito lidé jsou tak velmi oblíbení ve svém okolí a navíc jsou i velmi flexibilní a nemají problém se přizpůsobit jakékoli situaci.

Písmeno F – osoby s touto iniciálou jsou velmi přátelské, ale také zodpovědné a rozumné.

Písmeno G – toto písmeno je spojeno s určitou spiritualitou a duchovnem. Lidé, jejichž jméno začíná písmenem G, jsou často věřící, ale zároveň jsou vždy otevřeni i novým věcem.

Písmeno H – písmeno H v sobě spojuje na jedné straně fantazii, kreativitu a velkou představivost s moudrostí, rozumem a klidem. Dva typy různých charakteristik spojené mostem.

Písmeno CH – toto písmeno vzniklo kombinací písmen C a H, jeho význam je tak spojením obou. Z písmena C si CH vzalo především jeho pozitivitu a radost, z písmena H určitou rovnováhu.

Písmeno I – lidé se jménem začínajícím na toto písmen jsou velmi inteligentní a zároveň mají smysl pro spravedlnost. Na druhou stranu mohou být někdy trochu náladoví.

Písmeno J – písmeno J v sobě nese bojovnost, odhodlání a vůdcovství. Tito lidé jsou často velmi samostatní a jsou si za svými sny.

Písmeno K – z kladných vlastností v sobě skrývá odvahu, z těch méně kladných určitou lehkovážnost a nespokojenost.

Písmeno L – lidé s touto iniciálou jsou velmi aktivní, nadšení do každé činnosti a dobře se s nimi povídá.

Písmeno M – je určitým opakem předchozího písmene, ukrývá v sobě přemýšlivost, vážnost a někdy až určitou rigiditu, tedy nepřizpůsobivost, ztuhlost, což může být v určitých životních situacích mírně na obtíž.

Písmeno N – písmeno N v sobě nese zábavnost, humor, vtip i nadšení a touhu po svobodě. Na druhé straně bývají lidé s tímto písmenem ve jméně někdy až příliš žárliví.

Písmeno O – uzavřený kruh písmena O značí mateřskou starostlivost, i náklonnost a zvídavost. Někdy spojenou s určitou dramatičností.

Písmeno P – je symbolem učenlivosti, bystrosti a vědění, které ale mohou v některých případech vyústit v sobeckost a neochotu se podělit.

Písmeno Q – pro česká jména velmi netypické písmeno, které je spojeno s určitou tajemností a záhadností, která je pro většinu lidí kolem velmi přitažlivá.

Písmeno R – je písmeno porozumění a zároveň tolerance, idealismu a altruismu, tedy nesobeckého a nezištného způsobu myšlení.

Písmeno S – v sobě nese pravdomluvnost, soutěživost i zručnost a výkonnost.

Písmeno T – lidé s touto iniciálou jsou nekonfliktní, mírumilovní a mají rádi samotu. Zároveň jsou v mnoha věcech nevšední a originální.

Písmeno U – tvar tohoto písmena je spojený s úsměvem. Nositelé tohoto písmena jsou často silně emotivní osoby, které na jedné straně své okolí inspirují, ale na druhé straně jsou někdy díky svým emocím příliš nevyrovnaní.

Písmeno V – písmeno V je spojené s vítězstvím a znamená proto píli, odhodlanost a neúnavnost v honbě za svým cílem. I to je důvodem, proč jsou mnozí lidé s tímto písmenem ve jméně úspěšnými podnikateli.

Písmeno W – další písmeno, které je v českých jménech a příjmeních spíše vzácností. Nese v sobě uměleckost, touhu po dobrodružství i impulzivnost.

Písmeno X – i následující dvě písmena jsou v našem prostředí spíše neobvyklá. Písmeno X značí smyslnost ale zároveň přelétavost, někdy ale i péči a starostlivost o druhé.

Písmeno Y – lidé, jejichž jméno začíná písmenem Y, jsou upřímní, sebevědomí a nezávislí.

Písmeno Z – poslední písmeno abecedy v sobě snoubí respekt a autoritativnost s dochvilností a silou vůle. I to je důvod, proč bývají lidé s tímto písmenem ve jméně často ve vedoucích pozicích.

Souhlasíte? Jste takoví, jak o vás vypovídají vaše iniciály? Dozvěděli jste se o sobě něco nového a překvapivého?

Líbil se vám článek?

Tisk
ZE ŽIVOTA

Tomuto chlapci nedali oběd, protože neměl peníze – jeho spolužák…

Malý Cayden je skutečně chlapcem, na kterého mohou být rodiče právem pyšní. A to z důvodu, co udělal. Jeho spolužák ve…
ZE ŽIVOTA

Mladá žena se po nehodě probudí. Ještě ale neví, že…

Někdy se život změní doslova během jediné minuty. Důležité ale je dokázat každou životní tragédii překonat a přizpůsobit se tomu,…
ZE ŽIVOTA

Šokovaný farmář nalezl vajíčko, které bylo dost větší než ostatní.…

Matka příroda dokáže někdy vytvářet podivné kreace. Nejspíš má i smysl pro humor, jelikož někdy je s podivem, jaké zvláštnosti umí…
ZE ŽIVOTA

Ivana Gottová promluvila o odchodu svého manžela. Její slova jsou…

Celý český národ naprosto šokovala zpráva o smrti zlatého slavíka Karla Gotta. Ten zemřel v noci 1. října ve věku 80…
ZE ŽIVOTA

Paterčata z Milovic čekají na další věci od štědrých Čechů!…

Kdo by neznal rodinu z Milovic, které se narodila paterčata. Holčička a kluci tento rok opět zamíří do školky. Po…
ZE ŽIVOTA

Karel Gott byl až do posledních chvil v kontaktu se…

Zemřel Karel Gott. Věta, která druhého října ráno šokovala nejen celou Českou republiku, ale i mnohé další země. Čas se…