Redakce ProSvět.cz
20 prosince, 2019

[no_pagination]

Vánoce už doslova klepou na dveře. Během těchto svátků všichni chceme jediné – rozzářit dětské oči. Chybět proto nesmí ty správné dárky, po kterých naši nejmenší nejvíc touží. Doslova nadšené budou z dětské kuchyňky, která udělá radost jak malým hospodyňkám, tak malým kuchařům.

Získají vlastní bezpečný prostor

Hry na profese představují důležitou součást zdravého vývoje dětí, malé ratolesti se totiž učí „odkoukáváním“ a napodobováním dospělých. Velice rády jim pomáhají při nejrůznějších činnostech, nejčastěji se zvědavě míchají do vaření a asistují s přípravou pokrmů. Kuchyně, která je pro ně doslova magnetem, však představuje poměrně rizikové prostředí. Na naše potomky tady totiž číhá řada nástrah v podobě rozpálené trouby či ostrých nožů. Šikovným řešením je proto pořídit jim jejich vlastní dětskou kuchyňku. V ní se budou cítit jako skuteční dospělci a získají vlastní bezpečný prostor, ve kterém mohou být svými vlastními pány.

Naučí se základním dovednostem

Současné kuchyňky pro děti jsou v podstatě zmenšeninou těch opravdových. Nachází se v nich spotřebiče, nádobí i potraviny. Vše je ale přizpůsobeno dětským potřebám, jak materiálem, tak rozměry, tvary, barvami a designem celkově. Prostřednictvím kuchyňky na hranísi vaši potomci osvojí základní dovednosti, které se jim budou do života hodit. Naučí se plánovat, budou vědět, co je potřeba udělat dřív, co později, zvládnou si spočítat a zvážit jednotlivé ingredience, naučí se udržovat pořádek, uklízet po sobě. Získají také jiný pohled na jídlo, když zjistí, kolik úsilí stojí chutné pokrmy připravit.

Utuží vztahy

Děti se v kuchyňce nejen zabaví, ale také utuží vztahy. Mnohé modely jsou totiž pro svou velikost a bohaté příslušenství vhodné i pro více malých kuchtíků. Ratolesti k sobě tak mohou přizvat svoje kamarády a „vařit“ společně. Naučí se přitom spolupráci i ochotě se podělit. Tyto hračky ale pomohou utužit i rodinné vztahy, vejdou se totiž do klasické kuchyně, takže můžete připravovat jídlo všichni společně. Tak už víte, jaký model najde místo u vás doma?

Sdílejte článek