3 praktické tipy pro vaší moderní domácnost

Pokud vás tento rok čeká rekonstrukce vaší nemovitosti nebo dokonce stavba domu, určitě se snažíte vymyslet vše do posledního detailu. Někdy člověk pod tíhou všech povinností zcela zapomene na úplné maličkosti, které ho ale nakonec mohou celkem mrzet. Dali jsme proto pro vás dohromady 3 tipy, které by se vám při plánování mohly hodit.

1. Vymyslete dostupné, ale skryté místo na uklízení potřeby

Smeták, vysavač, mop, kbelík a další a další věci, které potřebuje při uklízení, bývají často rozesety po celé domácnosti. Proto na umístění těchto věcí myslete už v samotném plánu rekonstrukce či stavby. Vytvořte na ně speciální místo ve skříni v blízkosti kuchyně, kde se vytváří nejvíce nečistot. Klidně můžete nechat do daného místa zavést elektřinu, abyste tam mohli rovnou nabíjet vysavač, nebo tam zapojit jeho šňůru a rovnou vysávat.

Dejte uklízecím potřebám pevné místo. Zdroj: Bigstockphoto.com

Pokud máte dvoupatrový dům, je někdy lepší mít kompletní uklízecí vybavení hned dvakrát. Jednodušeji a rychleji se vám budou uklízet případné nehody a také nebudete muset vláčet těžký vysavač nebo kyblík s vodou po schodech. Pokud máte vždy vše hned šikovně po ruce, vaše domácnost se vám bude lépe udržovat, což je například pro rodiny s dětmi dost důležité.

2. Nezapomeňte si vybrat vhodnou digestoř

Kuchyni si neplánujeme každý den, a tak nám často chybí informace o nejnovějších trendech. V kuchyni je to především vidět na výběru digestoře, při kterém lidé často tápou a rozhodnutí nechávají na poslední chvíli. Pokud ale budete dobře vybírat dostatečně dopředu, seženete efektivní digestoř, respektive recirkulaci, vhodnou přesně pro váš prostor.

Pokud si vše naplánujete pěkně dopředu, digestoř padne do interiéru jako ulitá.
Zdroj: Electronic-star.cz

Moderní digestoř může být vestavěná také přímo ve varné nebo pracovní desce. Toto všechno si je však třeba rozmyslet ještě při plánování rekonstrukce či stavby, protože na některé vestavěné typy digestoří, které odvádějí páru ven z nemovitosti je třeba udělat stavební úpravy. Nejlépe je vybrat přesný typ digestoře či varné desky s odsavačem par ještě při tvorbě plánu. Vše bude potom sedět přesně na míru.

3. Vsaďte na internet věcí

Věděli jste, že některé moderní digestoře se dají ovládat dálkově nebo dokonce přes aplikaci ve vašem telefonu? A nejsou jediné. Internet věcí je čím dál víc v kurzu a kromě toho, že nám šetří práci, usnadňuje starost o domácnost a šetří energie, a tedy i naše finance.

Pokud si tedy pořizujete nějaké nové spotřebiče či technologie, vždy se informujte, zda jsou šetrné a jaké další výhody vám přináší. Existují například už i rychlovarné konvice, na kterých si prostřednictvím aplikace nastavíte teplotu, na jakou potřebujete ohřát vodu. Opět šetříte energie a nemusíte zbytečně čekat až voda vystydne na požadovanou teplotu. Inteligentní lednice vám zas pomohou s managementem vašich potravinových zásob, ale také se postarají o zábavu či komunikaci s členy vaší domácnosti.

Ovládání prostřednictvím chytrých aplikací ve vašem mobilu vám ušetří čas i finance při starosti o vaši domácnost.
Zdroj: Bigstockphoto.com

Na chytré ovládání myslete především při vytápění. Díky chytrému ovládání můžete ušetřit hodně peněz. Můžete ho tak kontrolvoat i z dovolené a zapnout ho těsně předtím, než se vrátíte, abyste přijeli do příjemně vyhřátého domova.