Pečivo patří na stůl snad každé domácnosti. Nic se nevyrovná křupavému rohlíku a voňavému chlebu. Jak ale uchovat pečivo co nejdéle čerstvé a lahodné? Známe několik triků.
Jak udělat domácí chleba?
Začít můžeme už samotnou výrobou chleba. Budete vědět, co v něm je, sami si upravíte recept dle vaší chuti nebo zdravotních omezení (např. bezlepkovou verzi). Možností máte mnoho. Stále jsou populární domácí pekárny, ovšem hnětení těsta, kynutí a formování mají také něco do sebe, protože se tak vracíte k tradicím. Co k tomu potřebujete? Mísu na těsto, pravou ošatku na pečení chleba, formu na chleba. Na kynutí je dobré mít speciální kulatou misku, která vám tvar chleba přímo vytvaruje. Domácí chleba z trouby bude krásně křupavý, lahodný, vynikající. Ne jako z pekárny, kde ani nevíte, jak dlouho ho tam mají. A jak si to vaše dílo co nejdéle udržet?
Chlebník a chlebovky pro čerstvost
Jak se dá uchovávat chleba? Ten domácí nebo z poctivé řemeslné pekárny vydrží déle. I u toho klasického ze supermarketu však můžete prodloužit životnost. Pamatujte, že klasický igelitový sáček podporuje plísně, papírový zase vysušuje. Optimální jsou třeba voskové sáčky. A nejlepší je klasický, například keramický chlebník, jenž je skvělý pro uložení všech druhů pečiva. V čem tkví její tajemství? Má unikátně profilované dno, které zabrání vlhnutí skladovaného pečiva. Ať už jde o chléb, rohlíky, housky, bagetky, bagetky, kaiserky, koláčky, croissanty, tak chlebník zajistí, aby nebyly okoralé, gumové, plesnivé. Jen doporučujeme křehčí pečivo, například z listového těsta, vložit do chlebovky ještě v potravinovém sáčku. Ptáte se, kde najdete takovou výbavu? U značky TESCOMA, která nabízí bezpočet doplňků a zařízení především do kuchyně, najdete zde ale spoustu vychytávek, které oceníte i jinde.