Chystáte se na dlouhé letní výlety? Dávejte si pozor na výběr obuvi

Slunečné počasí a rostoucí teploty jsou šťastným obdobím pro všechny milovníky turistiky a pobytu v přírodě. Přesně v této chvíli začíná sezóna procházek, výletů i túr. Jestli si ji chcete pořádně užít, nesmíte zapomenout na volbu adekvátních bot. Jaké se hodí pro vaše konkrétní účely?

Podle náročnosti trasy

Nevíte-li si rady, jaké trekové boty spolehlivě ochrání vaše nohy, nejdříve si zodpovězte několik otázek. Důležitá je hlavně náročnost terénu, stejně jako počet kilometrů, hmotnost batohu a počasí. Nemusíte se bát žádných složitostí, protože vám přinášíme základní přehled.

Pokud se chystáte pouze na procházku do okolních lesů, máte v plánu chodit jen po vyšlapaných trasách či silnicích a berete s sebou batoh s lehkou svačinou a pitím, bohatě vám postačí turistické boty s nízkým kotníkem. Ty bývají velmi lehké, neomezují pohyb nohy a pohodlně v nich zvládnete našlapovat i na asfaltové povrchy.

O něco složitější situace přichází ve chvíli, kdy máte zálusk na výkon v podobě desítek kilometrů, případně vás čeká zdolávání kamenitých a neprošlapaných oblastí. V daný okamžik musíte zvolit obuv s vysokým kotníkem. Ta totiž perfektně zafixuje vaši nohu a ochrání ji před nevypočitatelnými úhly veškerých překážek.

Buďte v bezpečí

Kvalitní turistická obuv samozřejmě není jen o výšce kotníků. Velmi důležitou součástí jsou i použité materiály, stejně jako pevnost spojů a odolnost podrážek. Ačkoliv na tuzemském trhu najdete celou řadu výrobců i typů, mnoho z nich vám nabídne spíše podprůměrné produkty za předražené částky. Vždy platí, že na tomto zboží se nevyplatí zbytečně šetřit.

Je výhodnější si každých půl roku kupovat boty za tisíc korun, nebo je rozumné spíše zaplatit okolo čtyř tisíc za produkt, který vám vydrží bez problémů sloužit pět let? Chcete-li být na cestách v maximálním bezpečí, určitě se soustřeďte spíše na druhou variantu. Nemusíte přitom objíždět bezpočet kamenných prodejen a bloudit mezi regály.

Nákup online potěší

Zkušeným turistům nemusíme představovat známou tuzemskou značku BOSP. Ta vznikla v roce 2012 a od té doby se těší velké popularitě nejen mezi milovníky chůze, ale i policisty, myslivci, hasiči nebo vojáky. Důvodem je velmi široký výběr různých druhů a provedení obuvi o vysoké kvalitě a mnoha moderních vychytávkách. Nezáleží na tom, jestli sháníte teplé zimní boty, neklouzavé pomocníky do prostředí plného oleje nebo potřebujete honit zločince v ulicích.

Výhodou je nákup přímo od samotného výrobce, díky čemuž se vyhnete maloobchodním přirážkám. Zároveň oceníte dopravu zdarma při objednávkách nad 2 500 Kč, stejně jako první výměnu zboží zdarma a doručení do 48 hodin od objednání.