Nejčastější módní chyby, kterých se muži dopouštějí – podívejte se, zda je znáte

Jestli-že chcete být in, měli byste do vašeho šatníku zařadit i trendy oblečení a obuv. Zapomínat nesmíte ani na stylové módní doplňky. Pokud nejste zrovna módní guru, nezoufejte! Na následujících řádcích si povíme, jakých prohřešků v oblasti módy se pánové dopouští nejčastěji. Díky tomu se snáze vyhnete módnímu faux pas.

Jakým způsobem kombinují muži barvy, vzory a motivy v outfitech a neměli by?

Někteří pánové to s barvami moc neumí. To se pak odráží i v outfitech, které často hrají všemi barvami. Dobré je, když budou mít muži alespoň základní povědomí o tom, jaké barvy k sobě ladit a které kombinace naopak patří do tzv. módního pekla. Pánové s oblibou vyberou pastelové oblečení, které však doplní výrazným neonovým či fosforovým doplňkem. To je ovšem velká chyba. Odborník by řekl, že je to jako pěst na oko. Pánové taky velmi často zvolí oblečení se vzory a s motivy a přidají k němu vzorované módní doplňky. A to je další módní přešlap. Zkušení pánové v oblasti módy už vědí, že příliš vzorů a motivů v jednom outfitu působí zbytečně chaoticky a nesourodě. Chceme-li tedy docílit elegantního vzhledu, musíme kombinovat decentní jednobarevné oblečení s výraznými prvky nebo vzorované oděvy s minimalistickými jednobarevnými módními doplňky. Díky tomuto pravidlu snadno vyčarujeme sjednocený a elegantní outfit. Do šatníku bychom měli zařadit i černou a bílou barvu. To jsou barvy univerzální a výborně se ladí i s výraznějšími barevnými tóny. Trendy černé a bílé modely oblečení najdete např. zde: https://answear.cz/m/armani-exchange. Tady si jistě vyberete stylové kousky i vy.

Jaké modely oblečení k sobě muži nesprávně ladí?

Pánové pak také často kombinují oblečení, které si spolu nerozumí. Jako příklad si můžeme uvést košile s dlouhým rukávem, které muži s oblibou oblékají ke krátkým šortkám. Také se k sobě příliš nehodí plátěné společenské kalhoty a sportovní tričko. Za výjimku potvrzující pravidlo můžeme brát polo tričko, které v sobě snoubí elegantní i sportovní styl. Jiná sportovní a funkční trička si však se společenskými kalhotami nemají co říct. Pokud si s nákupem oblečení nevíte příliš rady, zkuste ho nakupovat v jedné kolekci. Módní značky mají totiž oblečení a doplňky ve svých kolekcích většinou už sladěné. Vy si tak nemusíte nad kombinacemi lámat hlavu. Výrobce to jednoduše vyřeší za vás. Inspirací vám pak mohou být i nejrůznější módní blogy či časopisy. Oblečení z jedné kolekce najdete např. i zde: https://answear.cz/m/levis. Určitě si tu přijdete na své.

A co módní doplňky? Kterých chyb se s nimi muži mnohdy dopouští?

Módní doplňky by k sobě měly ladit. A to nejen barvou, ale také strukturou. Muži často zapomínají na to, že se za módní doplněk považuje i obuv. Hladké doplňky tedy kombinujte s těmi hladkými a strukturované zase zakomponujte do outfitu k těm strukturovaným. Tím dojde k vkusnému sjednocení outfitu. Jako příklad si uvedeme koženou hladkou tašku přes rameno, kterou pánové lehce sladí s hladkým koženým páskem a s koženou obuví v hladkém provedení. Všechny zmíněné položky najdeme např. i na oblíbeném e-shopu answear.cz. Outfit pak můžete vyšperkovat hodinkami s koženým hladkým řemínkem. Vidíte? Takto je to jednoduché. Stačí se řídit pravidlem, které říká, že méně znamená mnohdy více.