Ani nastávají maminky nemusí rezignovat na svůj vzhled – těhotenské šaty zakryjí jakkoliv velké bříško

Období těhotenství je neodmyslitelně spjato s mnoha různými změnami – a to nejenom psychickými, ale i tělesnými. Pokud se už tedy do svého oblečení tak trochu nevejdete, zkuste si pro tentokrát koupit něco, co vám zaručeně skvěle padne.

Kvalitní těhotenské šaty by neměly chybět v šatníku žádné ženy, která se chce i v náročném období prvního, druhého či třetího trimestru cítit skvěle a vypadat krásně.

Jak si vybrat správně těhotenské šaty

Pokud hledáte těhotenské šaty, zde je několik tipů, které vám pomohou při výběru. Především si vždy vybírejte modely s pohodlným střihem.  Během těhotenství se vaše tělo mění a roste, takže je důležité vybrat si šaty, které vás nebudou tlačit nebo svírat. Hledejte proto vždy šaty, které mají volnější střih (ale nesmí být příliš volné, aby nevypadaly nadměrně – oversized řešení rozhodně není dobrý nápad).

Jaký zvolit materiál

Materiál by měl být měkký a příjemný na dotek. Vyhněte se látkám, které jsou příliš tuhé nebo drsné, jinak by mohly dráždit citlivou kůži na břiše. Vhodným materiálem je např. bavlna, viskóza nebo elastan. A při výběru myslete i na délku šatů – většina modelů je delších, aby zakryly bříško. Tím by to však končit nemělo.

  • Pokud jdete na formální akci, zvolte delší šaty, zatímco pro každodenní nošení můžete zvolit kratší délku.

Šaty, které dlouho vydrží

Nechcete příliš utrácet? Pak hledejte těhotenské šaty, které doslova rostou s vámi. Jejich tajemstvím je elastický materiál, který se snadno přizpůsobí rostoucímu bříšku. A co barva a vzor? To je čistě na vás, ale měli byste si vybrat takovou barvu a vzor, které vám budou lichotit a zároveň se budou hodit k příležitosti, pro kterou si šaty kupujete.

Co říkají trendy aneb čím se šaty zdobí

Chcete se svézt na vlně aktuální módy? Pak si pořiďte šaty, které budou mít některé z těchto zdobných prvků.

Pásky a řetízky

Pásky a řetízky jsou v současnosti velmi populární a mohou být použity k vyzdvihnutí límce nebo k přidání dekorativního prvku na spodní okraj šatů.

Crop topy

Krátké halenky, známé jako crop topy, jsou v poslední době velmi populární. Tyto halenky bývají kratší, takže jsou vhodné pro letní měsíce nebo pro sportovní aktivity. A pokud si je obléknete pod těhotenské šaty na ramínka, dodáte ji docela jiný vzhled a jako bonus se v nich nebudete „pařit.“

Džínové bundičky jako doplněk

Džínové bundičky jsou velmi populární a jako doplněk k těhotenským šatům se skvěle hodí. Mohou být zdobeny flitry, nášivkami nebo potisky a poslouží vám při vytvoření ležérního a stylového outfitu.

Tyto trendy mohou být kombinovány na mnoho různých způsobů, takže se je určitě nebojte do svého šatníku pozvat. Stojí to za to.