Redakce ProSvět.cz
29 října, 2019

Víte, kolik balíků denně rozešlou různé e-shopy svým zákazníkům? Spoustu. A je obrovská škoda, že spousta internetových obchodů při balení každého balíku používá plast. Vzduchové polštářky nebo polystyrenová fixační tělíska se přitom dají nahradit ekologičtější variantou.

Existuje hromada způsobů, jak můžete pomoci naší planetě, a některé jsou úplně jednoduché. Jedním z těch, co nevyžadují žádné složité zásahy, může být právě balení zboží. Začněte místo plastových kupovat papírové obalové materiály.

Proč je papír lepší než plast

Plast lze samozřejmě recyklovat, nicméně velká část plastových výrobků končí někde pohozených, v lepším případě vyhozených ve směsném odpadu. Taková obyčejná plastová PET lahev se rozloží za 100 let, papíru to trvá jen 4 měsíce. Polystyren se rozkládá desetitisíce let, možná se nerozloží vůbec nikdy. Některé společnosti, například Obaly KREDO, s.r.o. proto výplňová fixační tělíska vyrábí z ekologického polystyrenu. Ten obsahuje 99 % vzduchu, je mimořádně lehký a přírodně rozložitelný. I tak se ovšem jako lepší volba jeví papír.

Mačkaný papír lze používat jako výplňový materiál

Většina e-shopů používá kartonové krabice, což je v pořádku. Problém spočívá ve výplňovém materiálu. Čím nahradit polystyren a plastové vzduchové sáčky? Nejlépe mačkaným papírem.

Mačkaný neboli fixační papír lze přímo zakoupit, ovšem můžete si ho také sami vyrábět. Pak vám stačí kupovat skládaný papír a sami si vyrobíte tolik výplňového materiálu, kolik potřebujete. Papír je lehký stejně jako polystyren či vzduchové polštářky, nebudete tedy platit o nic více na poštovném. Jediný rozdíl spočívá v tom, že prospějete naší planetě.

Udělejte z ekologického balení svou konkurenční výhodu

Mimochodem, zaujmout mezi konkurencí je dnes docela těžké, musíte využít každou drobnost. Vaši zákazníci jistě rádi uvidí ekologické chování. Změňte balení zboží a dejte o tom náležitě vidět, aby věděli, že vám není osud naší planety lhostejný.

Sdílejte článek