Redakce ProSvět.cz
1 listopadu, 2019

Proměnit sny o koupi nemovitosti v realitu může být těžší, než se na první pohled zdá. Poptávka je totiž v poslední době výrazně vyšší v porovnání s nabídkou a lukrativní nemovitosti mizí klidně i pár hodin po pouhém přidání inzerátu na stránky. Z toho důvodu se hodí každý způsob, jak si hledání bytu či domu usnadnit a zvýšit své šance na včasné objevení dobré nabídky.

Znáte portál CINCINK?

Jednou z příležitostí, jak jít svému štěstí naproti a narazit na vysněnou nemovitost, je prohlížení realitních portálů. K těm notoricky známým a zavedeným se hodí přidat i některé s kratší historií, protože mohou mít řadu výhod. Příkladem je nový férový realitní portál CINCINK, kde najdete inzeráty od prodávajících. Vzhledem k tomu, že jde nový portál, jehož partnerem je Komerční banka, k dispozici je i řada doplňkových služeb.

Prohlížejte inzeráty

Každý touží po koupi nemovitosti v dobré lokalitě za výhodnou cenu. Takové inzeráty se na internetu příliš dlouho neohřejí, takže je potřeba kontrolovat nové nabídky často a pravidelně. Prohlížení inzerátů značně zjednodušují nejrůznější filtry, kdy si vyberete cenové rozpětí, lokalitu a podobné parametry.

Nastavte si hlídání, ať o novém inzerátu víte hned

A protože nejlepší nabídky na koupi bytu jsou hned pryč, vyplatí se o nich vědět téměř hned v okamžiku, kdy je prodávající přidá. K tomu slouží hlídání podle předem zadaných parametrů. Jakmile se objeví inzerát splňující vámi vybrané vlastnosti, přijde vám upozornění, že se objevilo něco nového, co by vás mohlo zajímat. Díky tomu výrazně zvyšujete šanci, že se ozvete jako první a koupě bytu podle vašich představ se vydaří..

Přemýšlejte nad financováním

Ještě předtím, než si nastavíte hlídání nových nabídek, vyplatí se zapřemýšlet o financování, ať víte, jaké jsou vaše možnosti. Běžnou praxí je pořízení nemovitosti s hypotékou. V takovém případě je velmi důležité vybrat výhodný finanční produkt. Projděte si internet a porovnávejte jednotlivé nabídky.

Zařiďte si výhodnou hypotéku

Pro přesnější představu o číslech ještě před samotným sjednáním nové hypotéky se hodí využít hypoteční kalkulačku. Protože partnerem portálu je Komerční banka, najdete na webu rovnou reálnou nabídku aktuálních hypotečních úvěrů.

Správná smlouva a bezpečný převod peněz

Smlouva o prodeji nemovitosti musí být na míru šitá konkrétnímu domu či bytu. Pro maximální jistotu o správnost, požádejte o spolupráci právníka. Velmi důležitý je také převod peněz, který musí proběhnout ve vhodnou dobu, k čemuž slouží bankovní úschova peněz.

Nebojte se využít právních služeb a bankovní úschovy

Koupě nemovitosti bez zbytečných starostí v budoucnosti je otázkou spolupráce s profesionály. Nebojte se využít právních služeb či bankovní úschovy. Obě služby jednoduše sjednáte přímo přes realitní portál a máte jistotu, že vše proběhne v pořádku. Podívejte se také na krátký článek o informacemi, co vše obnáší daň z koupě nemovitosti.

Sdílejte článek