Menu

Chcete si pořídit sušičku na prádlo? Poradíme vám, jak vybrat tu správnou

V současné době seženete celou řadu přístrojů, které vám usnadní život. Jedná se třeba o automatickou pračku, myčku na nádobí, mikrovlnnou troubu, ale i o sušičku na prádlo. Pokud se vám nezamlouvá, jak je prádlo sušené na klasické prádelní šňůře venku nejen tvrdé, ale i plné prachu z okolního prostředí, není nic jednoduššího než si pořídit sušičku. Přestože se jedná o nemalou investici, spousta domácností si tohoto pomocníka pořizuje, protože s sebou přináší hned několik výhod.

V první řadě byste si měli ujasnit, kam sušičku na prádlo umístíte. Ideální je postavit ji hned vedle pračky, případně za pomoci speciálního nástavce ji dát na pračku. Jestliže vám to však prostorové možnosti vašeho bytu nedovolují, můžete zvolit řešení 2v1, tedy pračku a sušičku dohromady.

Co všechno zohlednit při výběru sušičky?

Zajímat byste se měli hned o několik vlastností. Sušička na prádlo mívá různou účinnost kondenzace, tedy odstřeďování, což je označeno písmeny od A do G, přičemž A je nejlepší, zatímco G je nejhorší. Informaci o účinnosti najdete přímo na energetickém štítku zařízení.

Zaměřte se také na kapacitu, která vám prozradí, kolik prádla dokáže sušička pojmout na jeden cyklus sušení. Ideální je, pokud zvolíte sušičku se stejnou kapacitou, jakou má pračka. Pokud byste totiž měli sušičku s menší kapacitou, museli byste třeba jednu várku vypraného prádla sušit nadvakrát.

Záležet by vám mělo i na energetické účinnosti, tedy na tom, kolik spotřebič potřebuje elektrické energie. Sáhnout byste měli po co nejúspornějším řešení, tedy po sušičce, která spadá do kategorie A+++ nebo A++. Spotřebu výrazně ovlivňují i automatické a ECO programy. Velice populární jsou sušičky s tepelným čerpadlem, jež jsou schopné sušit při nízkých teplotách, neboť tím nespotřebovává tolik energie.

V neposlední řadě se podívejte na hlučnost, zejména jestli bydlíte v panelovém bytě. V případě, že zvolíte sušičku s tichým chodem, sousedům nebude vadit, když budete prádlo sušit v noci.

Ještě byste neměli podceňovat nabídku programů. Občas se stane, že potřebujete vysušit tričko co nejrychleji, a tak určitě oceníte speciální expresní program, jenž zkrátí dobu sušení na půl hodiny.

V domácnostech, kde se pohybují děti, přijdou vhod modely s dětskou pojistkou. Přece jen, nikdy nevíte, kdy se vám dítě zatoulá do koupelny a bude chtít otevřít dveře sušičky za chodu.

Jaké druhy sušiček existují?

Jakmile se podíváte na nabídku sušiček, nejenže vás překvapí široká nabídka od různých značek, ale také další rozdělení. Vyhovuje vám spíše sušička, kterou napojíte na odpad, nebo kondenzační sušička? U té druhé zmíněné varianty se voda shromažďuje v kondenzační nádobě, kterou je potřeba po každém sušení vylévat.

Líbil se vám článek?

Tisk
PR články

Akce v kostýmech baví děti i dospělé. Vyberte si ten…

Děti milují každou příležitost, kdy se mohou obléci do kostýmů a vcítit se do role oblíbené pohádkové postavy, čarodějnice, upíra,…
PR články

Jak si vybrat batoh do města?

V obchodech dnes najdete celou řadu nejrůznějších batohů a krosen. Dělí se kromě jiného i dle toho, k jakým účelům…
PR články

Jak si vybrat trekovou obuv

Než se pustíte do nákupu prvních trekových bot, měli byste mít nastudovaný dostatek informací, protože se vůbec nejedná o jednoduchou…
PR články

Jak se chránit při práci za tmy? Pořiďte si oblečení…

Práce ve tmě se považuje za významné riziko zvyšující počet zranění a úrazů na pracovišti. Týká se dělníků, operátorů s…
PR články

Jak si zajistit kvalitní vůz, aniž byste za něj museli…

V dnešní době si už jen těžko lze představit rodinu, která nepotřebuje osobní automobil. Jde o dopravní prostředek, díky němuž…
PR články

Jak si vybrat správné místo k bydlení

Plánujete se usadit, založit rodinu a řešíte otázku bydlení. V takovém případě si můžete najít bydlení svépomocí nebo se obrátit…