[no_pagination]
Už máte plné zuby La vie est belle, který cítíte na každé páté ženě? Black Opium se vám převonělo, protože ho má spousta žen? Pokud toužíte po originálním parfému s neobvyklou vůní, zaměřte se na kategorii tzv. niche parfémů.

Výraz „niche“ v překladu znamená „výklenek“. Už to dává jasně najevo, že niche parfémy se vyklání a odlišují od průměru. Jsou osobité, exkluzivní, výjimečné. Na trhu se zcela distancují a jdou vlastní cestou.

Máte tu čest s haute-parfumerie

Niche parfémy jsou něčím speciálním. Nekupujete si je pouze kvůli vůni, nýbrž i tomu, jaký za nimi stojí příběh. Samotná vůně je ovšem okouzlující. Vyrábí se podle tradičních zásad, než se vytvoří jeden takový parfém, mohou uběhnout i desítky let. Obvykle se využívají velmi kvalitní a drahé suroviny jako stříbrné kadidlo, lístky jasmínu a dřevo z Laosu. Takové vůně jen tak někde neucítíte. Výsledkem poctivé práce jsou neobyčejné a umělecké kompozice, jimž neodolá prostě žádný nos.

Kde se dají niche parfémy pořídit?

Niche parfémy koupíte i v klasických parfumeriích. V kamenné prodejně se nebojte zeptat personálu, na webu jistě najdete specializovanou kategorii. Objevíte tam značky jako Creed, Amouage, Montale, Escentric Molecules a další. Mezi těmi si vyberou i největší znalci, kteří si potrpí na nejnáročnějších a nejdobrodružnějších parfémech.

Máte na niche parfém odvahu?

Pořídíte-li si niche parfém, odlišíte se od zbytku populace. Nebudete se pohybovat v mainstreamových vůních, které cítíte na každém kroku, vydáte se vlastní cestou. Je na to třeba špetka odvahy. Je však velmi pravděpodobné, že jakmile niche parfémy vyzkoušíte, už nikdy nebudete chtít nakupovat v jiné kategorii.

S výběrem si každopádně dejte na čas. Klidně si vůni vyzkoušejte a do dalšího dne se rozhodněte. Je třeba vůni nechat působit a vstřebat, abyste věděli, zda vám skutečně sedne. Mimochodem, niche parfémy se vyrábí jak pro ženy, tak pro muže. Existují rovněž unisex varianty.

Sdílejte článek