Veronika Bečková
5 května, 2021

Podle mnohých odborníků je v kryptoměnách budoucnost, brzy se budou využívat masově nejen pro investice, ale i pro platby. Na rozdíl od klasických měn totiž nepodléhají inflaci. Dobrým příkladem toho je bitcoin, na němž jste mohli snadno vydělat statisíce, pokud jste ho koupili zavčasu. Existují ovšem i jiné slibné kryptoměny a máme mezi nimi také českého zástupce. Platon Finance je československá společnost, již založili Daniel a Julie Tannerovi. Jako vizionáři se nebáli pustit do sféry, která tehdy byla, a vlastně ještě stále je, v ČR něčím neznámým. Snaží se to však změnit, podporují Čechy a chtějí je vzdělávat v oblasti financí a kryptoměn.

Platon Coin jako investice i platidlo

Firma Platon Finance přišla s vlastní kryptoměnou PlatonCoin, která patří mezi 1000 největších kryptoměn na světě. Obchoduje se na několika krypto burzách, velmi brzy se jí podařilo dostat i na top asijskou burzu DigiFinex.Dnes se cena PlatonCoinu pohybuje kolem 12 Kč a své PlatonCoiny si můžete pořídit i vy. Proč? Za prvé proto, že jsou kryptoměny velmi vhodným prostředkem pro investice – přečtěte si o Platon Finance na investujeme.cz a přesvědčte se. Za druhé z důvodů placení, Platon Coin lze využít pro nákupy v mnohých e-shopech.

Ekosystém Platon Life

K nákupům, prodejům, platbám a vzdělávání se slouží digitální ekosystém Platon Life, kam se lze zaregistrovat zdarma. Pokročilá varianta členství je zpoplatněna. Jak se píše o Platon Finance na aktualne.cz, vizí firmy je, že se v tomto systému potkají a budou si vzájemně pomáhat lidé a firmy a tím se bude celý ekosystém dále rozvíjet. Nápad je to zajímavý a určitě má potenciál. Ostatně o Platon Finance na tyden.cz prozrazují, jak si je do svého inkubátoru pro technologické projekty vybral sám Microsoft. Stanou se kryptoměny běžnou součástí života všech lidí? Brzy se uvidí, neměli byste ovšem zaspat. Chcete-li být u toho, je na čase se začít vzdělávat v této oblasti.

Sdílejte článek