Redakce ProSvět.cz
1 března, 2020

[no_pagination]
Brýle se stávají čím dál častěji součástí běžného života a stále více lidí je potřebuje. Přestože jsou dioptrické brýle považovány za zdravotní pomůcku, měly by mít také funkci estetickou. Využijte toho a udělejte z brýlí krásný módní doplněk, který dotvoří vaši osobnost a sdělí světu, jak jste jedineční a originální.

Módní trendy přejí všem stylům

V dnešní době by se dalo říct, že je módní opravdu cokoliv, proto ať si vyberete jakékoliv rámečky brýlí, nemůžete šlápnout vedle. Nosí se jemné tvary. Do módy se zpátky vracejí také bezobroučkové brýle, ale pokud máte obličej, ke kterému se hodí silné obroučky, také neprohloupíte. V materiálu se používají převážně plastové či kovové nebo titán, ale setkáte se také s kombinací těchto materiálů.

Tenčení skel zvýší jejich odolnost

Dioptrické brýle mají hlavně plnit funkci zdravotní. Bohužel někdy potřebujete tolik dioptrií, že skla jsou příliš tlustá a nechodí se k rámečku, který jste si vybrali. V případě plastových rámečků to neplatí, ty dokážou tlusté sklo skrýt v rámečku, ale pokud hovoříme o kovových nebo bezrámečkových brýlích, zde to nevýhoda je. Naštěstí také tento problém se dá vyřešit tenčením skla. Optici takto dokážou sklo ztenčit až o polovinu. 

Vsaďte na kvalitu, ušetříte si spoustu trápení

Dioptrické brýle jsou poměrně finančně náročná záležitost. Je potřeba si uvědomit, že si nekupujete brýle na rok, ale na daleko delší dobu. Proto vsaďte na kvalitu. Tu přináší například dioptrické brýle Fendi. Tato malá italská rodinná firma vyrábí brýle již 90 let, a proto má mnoho zkušeností. Už jen to, kolik let se udržela na trhu je známkou vysoké kvality jejích výrobků. Jejich brýle jsou moderní a krásné.

Kvalitní brýle vyžadují péči

Kvalitní dioptrické brýle by měli nosit všichni. To platí také pro děti. Značkové brýle jsou bytelnější, a proto předejdete jejich zničení při dětských hrách nebo při sportu. K brýlím si nezapomeňte dokoupit také další doplňky, jako je hadřík z mikrovlákna, který zaručí, že se vaše skla neznehodnotí a ochranný kryt pro případ, kdy je právě nebudete mít nasazené na očích. Není od věci pořídit si šňůrku na krk a předejít tak situaci, kdy vám brýle upadnou na zem.

S výběrem brýlí nespěchejte

Při výběru brýlí je vhodné s někým se poradit. Může to být vaše kamarádka, ale také prodavač v obchodě, který vám dá při výběru odbornou radu. Hlavně nezapomeňte, že každý člověk má jiný obličej, proto byste měli vybírat i podle toho, zda je váš obličej kulatý, hranatý či oválný. S výběrem si dejte na čas a dioptrické brýle si kupte, až si budete stoprocentně jisti, že jste s nimi spokojeni.

A nezapomeňte, že kvalitní značkové brýle vám vaši počáteční investici několikanásobně vrátí. Šetřete na správných místech, ne na dioptrických brýlích.

Zdroj obrázku: Josep Suria / Shutterstock.com

Sdílejte článek