Menu

Do čeho investovat v roce 2020?

Máte k dispozici finanční prostředky navíc a rádi byste je v roce 2020 investovali? Pokud jste si jistí, že své finance nebudete postrádat, na nic nečekejte a začněte hned teď! Prvním krokem je vybrat si vhodnou investici.

Tento článek vám s tím pomůže a poradí, do čeho investovat v roce 2020. Získáte tak přehled, kam může člověk s průměrným příjmem investovat. Nezáleží na tom, že nemáte našetřené statisíce, zhodnotit své finance lze i s málem!

Proč začít investovat?

V dnešní technologické době se nabízí obrovské množství možností, jak si finančně přilepšit nebo zhodnotit své našetřené peníze. Každý z nás by určitě uvítal pasivní příjem, který bude vydělávat za nás, zatímco my budeme relaxovat na pláži.

Investování je svým způsobem pasivním příjmem, přičemž druhy investic a způsoby, jakými lze investovat se neustále vyvíjí. Proto je nutné se v oblasti investování stále vzdělávat a sledovat aktuální situaci.

K čemu investování slouží?

Investování pomůže zhodnotit vaše finance a slouží tak jako určitý druh přivýdělku. Pomůže vám zajistit se na stáří, ušetřit na vysněnou exotickou dovolenou nebo koupi krásného rodinného domu. Někdo investuje, aby se připravil na horší časy, které mohou přijít kdykoliv.

Můžete však také investovat s cílem, abyste své finance ochránili před inflací. Investičních cílů může být mnoho a stejně tak možností, do čeho investovat. Velkou výhodou je, že investovat lze online z pohodlí domova z vašeho počítače, tabletu nebo dokonce mobilního telefonu.

Investovat můžete z pohodlí domova, během několika málo minut a již od malých částek. Proto neváhejte a začněte klidně hned. Čím dříve s investováním začnete, tím dříve se vaše finance zhodnocují.

Do čeho začít investovat v roce 2020?

Při rozhodování, do čeho investovat si nejprve rozmyslete, s jakým rizikem chcete investovat. To znamená, jak moc chcete riskovat a kolik peněz je pro vás ještě únosné případně ztratit. Samozřejmě čím vyšší riziko, tím se zpravidla zvyšuje zhodnocení vašich financí.

Chcete-li se riziku spíše vyvarovat, zvolit můžete konzervativní investice jako jsou státní dluhopisy, termínované vklady nebo různé druhy spoření. Tento druh investování však vaše peníze ochrání pouze před inflací.

Jste-li spíše agresivní investor a nebojíte se zariskovat, budou pro vás nejspíš vhodné akcie, dluhopisy, fondy nebo kryptoměny, které vám nabídnou vyšší zhodnocení. Pojďme se nyní společně podívat na výčet zajímavých investičních možností.

 

·        Konzervativní investování do termínovaných vkladů

Jste-li konzervativec, můžete vyzkoušet investování do termínovaných vkladů. Výše zhodnocení je zde ovlivněna dobou uložení a pohybuje se okolo 2 % p.a. Jedná se o bezpečné investování, ale na měsíční exotickou dovolenou tímto způsobem pravděpodobně neušetříte.

·        Spořicí účty vám zhodnocení nepřinesou

Spořicí účty jsou v České republice sice velmi oblíbené a pro konzervativního investora bezpečnou volbou. Bohužel úroky, které jsou v současné době na spořicích účtech, často nezvládnou zabojovat ani s inflací. Stále se totiž pohybují pouze kolem 1 % p.a.

·        Bezpečné investování do státních dluhopisů

Pokračujte ve čtení článku na další stránce

1
2
KRÁSA A MÓDA

Čím se niche parfémy liší od těch běžných?

Už máte plné zuby La vie est belle, který cítíte na každé páté ženě? Black Opium se vám převonělo,…
TIPY A TRIKY

Pár triků a rad, jak se zbavit plísně v domě

Občas se nám stane, že se nám domu nastěhuje host, o kterého zrovna nestojíme. Některého se lze zbavit celkem lehce,…
TIPY A TRIKY

Máte stále orosená okna v bytě? Zkuste tento způsob.

Jakmile se venku začne ochlazovat, objeví se rok co rok stejný problém. Začnou se rosit okna. Tento jev je založený…
TIPY A TRIKY

Nesprávně uskladněné brambory mohou být životu nebezpečné

Může se to zdát naprosto nepochopitelné, ale i taková obyčejná potravina, jako jsou brambory, musí být správně uskladněná. Říkáte si,…
PR články

Rady při nákupu ojetého vozu

Koupě ojetého vozu je vždy docela výzva, která začíná prohledáváním inzerátů a končí podpisem smlouvy. Poradíme vám, jak si…
PR články

Zkompletujte zimní garderobu během Black Friday 2020

Toužíte po osvěžení zimní garderoby, ale při samotném pomyšlení o dalších výdajích, Vaše kreditní karta téměř odmítá poslušnosti? V…