Družstevní bydlení v Praze je dostupné a stále žádanější

V případě, že už nechcete bydlet po pronájmech a podnájmech, v horším případě dokonce někde na ubytovně, avšak nemáte takovou bonitu, abyste si mohli pořídit vlastní byt na hypoteční úvěr od banky, je velmi zajímavou možností takzvané družstevní bydlení. V čem tkví jeho kouzlo a proč se vyplatí i v hlavním městě Praze?

Proč právě byt v Praze?

Bydlení v Praze je dnes obecně velmi drahou záležitostí, což je samozřejmě do jisté míry logické, protože je zde největší poptávka, ale také například největší šance získat dobré zaměstnání, nehledě na občanskou vybavenost. Jenže byty v Praze se stávají pro mnoho občanů nedostupnými, neboť jejich ceny dosahují astronomických hodnot. Vzít si pak úvěr na vlastní bydlení v Praze znamená zadlužit se do konce života, přičemž splátky nemusejí být zrovna nízké. Navíc řada z vás možná ani neuspěje ve své bance, pokud žádá o hypoteční úvěr. Družstevní bydlení Praha je oproti tomu mnohem dostupnější.

Hlavní důvody, proč uvažovat o družstevním bydlení

Pakliže si hodláte pořídit družstevní byt v Praze, lze si vybrat nejen ze starších nemovitostí, v nabídce se dnes objevují rovněž byty v novostavbách. S touto možností přichází kupříkladu renomovaná společnost Finep, jejíž nabídka družstevních bytů je poměrně rozmanitá a bohatá.

Velkou výhodou družstevního bydlení v Praze i ostatních částech České republiky je fakt, že není zapotřebí prokazovat bance vaši bonitu, abyste dosáhli na úvěr. Není tedy ani nutné shánět potvrzení o příjmu, přikládat daňové přiznání a řadu dalších dokumentů, bez nichž se u klasického hypotečního úvěru na nové bydlení v bance neobejdete.

Byt, který si pořídíte v rámci družstva, se samozřejmě dá po čase převést do osobního vlastnictví, pokud vám to v budoucnu umožní vaše finanční situace. Nespornou předností, jíž disponuje družstevní byt, je možnost si jej pořídit v jakémkoliv věku, zatímco běžný hypoteční úvěr na nové bydlení je do značné míry právě věkem limitovaný. Lidé ve středním a starším věku na něj dosti často nemají šanci dosáhnout.