Veronika Bečková
9 prosince, 2021

V okamžiku, kdy máte nějaký dobrý podnikatelský plán a nechcete zbytečně otálet, je na místě uvažovat nad tím, jakým způsobem by se dalo rychle začít fungovat. Založení vlastní firmy klasickým způsobem není zrovna záležitostí jednoho či dvou dní. Existuje však možnost, která vám zajistí novou firmu skutečně rychle a pohodlně.

Zakládání firem vlastní cestou už není v módě. Proč?

Založení firmy svépomocí v našich končinách trvá obvykle až několik týdnů. Přestože se v tomto směru legislativa v posledních letech vylepšila, stále jsme ve srovnání se západoevropskými zeměmi pozadu. Už tento samotný fakt dost potencionálních zájemců o podnikání odrazuje, v lepším případě začínají podnikat na živnostenský list, což však nese značná rizika, neboť živnostníci musejí ručit celým svým majetkem. Ideální je, pakliže si zřídíte společnost s ručením omezeným, kdy v případě potíží nemůžete přijít o svůj vlastní majetek.

Přednosti ready made firem na prodej

V posledních letech se zcela legálním způsobem nabízejí firmy na prodej. Jde o společnosti, které nemají žádnou reálnou historii, byť vznikly třeba již před několika roky. Logicky tedy nemají ani žádné závazky, tudíž je koupíte naprosto „čisté“, bez jakéhokoliv rizika.

Výhodou takzvaných ready made společností, jak se firmy na prodej taktéž označují, je časová úspora. Pokud chcete začít s podnikáním a koupíte si ready made firmu, můžete jejím jménem začít naplňovat své podnikatelské plány klidně ze dne na den. To je značný rozdíl oproti situaci, kdy byste si vlastní novou firmu chtěli zakládat svépomocí. Pak je totiž nutné obíhat spoustu úřadů, shánět množství razítek a nechat si vystavit plno dokumentů. To zpravidla zabere spoustu času a než vůbec můžete jménem nové firmy podnikat, uplynou dlouhé týdny.

Firmy na prodej samozřejmě něco stojí. Ovšem těch pár tisíc korun, jež investujete, se vám nakonec vyplatí. Nemusíte ztrácet drahocenný čas, věnujete jej samotné podnikatelské činnosti.

Na koho se obrátit, chcete-li koupit ready made společnost?

Ready made firmy na prodej jsou aktuálně velmi žádané. Nabízí je třeba společnost companies.cz. Na jejích webových stránkách naleznete bohatý seznam firem na prodej, které jsou založené a plně připravené k fungování. Proces převodu zabere jen pár hodin, takže podnikat jménem nové firmy můžete začít opravdu ze dne na den. Je nutné zdůraznit, že jde o zcela legální způsob, jak si přivlastnit společnost s ručením omezeným. V zásadě vám bude stačit vykonat jen pár nezbytných úkonů. Je zapotřebí přepsat majitele (jednatele) v obchodním rejstříku, potažmo asi budete chtít rovněž koupenou firmu přejmenovat dle svých představ. Tyto úkony jsou však velmi snadno proveditelné. Výhodou ready made společností je kromě jiného fakt, že už mají plně splacený základní kapitál.

Sdílejte článek