Inkoustová, nebo laserová tiskárna – která je lepší?

Pokud stojíte před výběrem tiskárny a přemýšlíte, která z těchto dvou variant je lepší, asi pro vás nemáme odpověď, kterou chce slyšet. Ani s jednou totiž neuděláte špatné rozhodnutí. Obě nabízí mnoho výkonných modelů, které se liší především svým určením. Pokud chcete tiskárnu využívat jen doma, pak se ohlédněte po skladnějším a méně náročném zařízení. 

Barevné krásy inkoustové tiskárny

Inkoustová tiskárna je kompaktnější a lehčí, než její laserové kolegyně. K tisku využívá termiku nebo piezoelektřinu, díky kterým nanáší na papír mikroskopické kapky inkoustu. Patří mezi nejvyužívanější tiskárny a jejich nespornou výhodou je barevný tisk. Pokud ho doplníte kvalitním papírem, barevné provedení jednoduše nemá chybu. V černo-bílém tisku není takový blesk, jako laserová tiskárna, ovšem i u něj nabídne vysokou kvalitu, kterou navíc zvládne bez prodlev a dlouhého startu. A samozřejmě, jejím největším plusem je nízká pořizovací cena. 

Laserový černo-bílý rychlík

Pokud sháníte především rychlou tiskárnu pro nejběžnější, ale objemný tisk, pak je lepší zvolit laserovou tiskárnu, která těmto požadavkům odpovídá víc. Dokáže vyprodukovat až 60 stránek za minutu, čemuž padne vhod velká kapacita zásobníku na papír, který nemusíte doplňovat otravně často. Díky vyšší kapacitě toneru má také o něco nižší provozní náklady než tiskárna inkoustová. 

Náplně nemusí stát tisíce

Ať už se rozhodnete pro kteroukoliv variantu, je jen otázkou času, kdy budete muset řešit náplně do tiskárny. Když dojdou originální balení, můžete buď opět sáhnout po poměrně drahých značkových náplních, nebo zkusit kompatibilní alternativy. O kvalitu tisku, ani svou tiskárnu se bát nemusíte. Kvalita neoriginálních tonerů je dnes přísně testovaná a certifikát získá jen prověřený výrobek. Absence věhlasné značky z něj navíc dělá cenově mnohem dostupnější sortiment, než je tomu u značkových výrobků. Rozdíl v ceně může být i víc než dvě třetiny, proto zvažte, zda za každou cenu potřebujete originální výrobek. 

Nabízí se taky recyklace původních tonerových kazet. Tento způsob obnovy barev je nejen finančně nejvýhodnější, ale navíc ekologický.

Zdroj obrázku:

rawcapPhoto / Shutterstock.com