Některé věci není třeba vylepšovat. Kupovaný chleba nikdy nebude chutnat stejně, jako ten křupavý voňavý a upečený doma s láskou. V oblasti kuchyňského zařízení si však můžeme moderními technologiemi výrazně ulehčit a zpříjemnit život.

Studená nebo vroucí voda jako mávnutím čarovného proutku

Představte si brzké ospalé ráno. Vstanete z postele a vaše první kroky míří do kuchyně. Napustíte vodu do konvice a postavíte na čaj nebo kávu. Co kdyby to odteď bylo jednodušší? Díky inteligentním dřezovým bateriím GROHE Red® si můžete napustit vařící vodu přímo z kohoutku. Drahocenný čas ušetříte i při vaření, sterilizaci nádobí a lahví, umývání mastnoty i všude tam, kde potřebujete vroucí vodu. Díky dětské pojistce je používání plně bezpečné.

Nechutná vám voda z vodovodu plná chemických látek a nečistot, ale nechcete ještě víc zatěžovat planetu plasty? I na tohle máme řešení. Baterie GROHE Blue® dokáže s pomocí filtru proměnit běžnou vodu z kohoutku na chutnou čistou vodu. A aby to nebylo málo, můžete si tlačítkem zvolit také stupeň sycenosti (od neperlivé až po perlivou).

Do třetice všeho dobrého ještě třešnička na dortu. Jestliže milujete práci s těstem a pečete si doma voňavý chlebík, vaše ruce jsou často ušpiněné. V této chvíli uvítáte baterii GROHE Minta Touch s inovativní funkcí ovládání pouze letmým dotykem. Baterie na něj zareaguje a pustí vodu, zůstane však čistá a bez bakterií.

Dřezové baterie se vyrábí v obrovském množství barevných kombinací, tvarů a funkcí. Můžete je sladit s ostatními kuchyňskými doplňky a vybrat si takovou, která pro vás bude co nejvíc užitečná.

Nejlepší kamarád baterie? Dřez!

Součástí každé správné linky je kuchyňský dřez. Záleží na prostoru, který máte k dispozici a také na frekvenci, jak často dřez používáte. Podle toho si můžete vybrat menší jednodřez, velkorysejší dvoudřez nebo zajímavý rohový dřez. Každý z nich může být doplněný o odkapávací plochu, která se hodí při umývání nádobí.

Kuchyňské dřezy toho musí vydržet hodně. Horká voda, chemická čistidla, časté odkládání nádobí a občas i nějaký ten náraz. Který materiál bude pro vaši kuchyni nejvhodnější?

·       Nerezový dřez – je pevný a odolný vůči korozi. Nezaskočí ho ani vysoké teploty a chemické přípravky. Lehko se udržuje čistý, je ale náchylný na poškrábání.

·       Granitový dřez – na pohled výrazný prvek každé kuchyňské linky, který je tvrdý a odolný jako žula. Trochu víc se na něm zachytávají nečistoty a vodní kámen, takže si vyžaduje pravidelné čištění.

·       Tectonitový dřez – vypadá jako granitová, je ale mnohem levnější. Také je poměrně pevný a odolný, má ale bílou vnitřní část a při poškrábání je rýha viditelná.

Kuchyně snů

Baterie spolu s dřezem mohou být vaši skvělí pomocníci v kuchyni. Inteligentní funkce a moderní design zaručují maximální komfort při kuchyňských činnostech. Během výběru myslete na to, že vám budou sloužit několik let, takže se vyplatí investovat do kvalitních a ověřených značek. Jen tak spolu zažijete hromadu radostných chvil.

Sdílejte článek